Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 06:23:33

10 серпня - цей день в Україні і світі

10.08.2022   08:52Агенцiя

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

10 серпня проводиться День вогню в Латвії. Labrenca diena. Лабренсіса в латиській традиції називають пожежником. Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Лабренціс (Labrencis) увійшов у латиську народну традицію як покровитель вогню, цей день (10 серпня) за своєю давньою назвою називається Днем вогню, Лабренце – пожежним, а перша декада серпня – часом вогню. Забороняється тим часом палити вогонь, особливо на болоті.

10 серпня проводиться Міжнародний день біодизелю. 10 серпня 1893 року в Аугсбурзі, Німеччина, Рудольф Дізель продемонстрував першу модель свого двигуна, що працює на арахісовій олії. Ось тому 10 серпня оголошено офіційною датою Міжнародного дня біодизеля. Біодизель має найвищий енергетичний баланс серед усіх видів палива. Біодизель є одним з найбільш екологічно чистих видів палива не тільки через те, з чого він виготовлений, але й тому, що в порівнянні з будь-яким іншим паливом він має найвищий енергетичний баланс.

10 серпня проводиться Всесвітній день лева, присвячений збереженню левів та поширенню цікавих фактів про левів. Він був ініційований Дереком та Беверлі Жубер у 2013 році.

Сьогодні християни святкують церковне свято 10 серпня - день семи апостолів, обраних з 70 учнів Ісуса Христа. У цей день наші предки прославляли учнів Христа, а також ковалів. Ковалям дарували подарунки і говорили їм слова подяки. До цієї професії ставилися з великою повагою.

З цього дня селяни починали копати картоплю. У лісі збирали гриби і ягоди. Перший зібраний стакан ягід треба комусь віддати, щоб було щастя.

Прикмети погоди 10 серпня


Якщо груші вже встигли, то осінь буде ранньою.
Вранці туман по воді стелиться - до гарної погоди.
Багато роси вранці - день буде сонячним.
Хмари високо пливуть - до сухої і ясної погоди.

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).