Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:37:42

25 липня - цей день в Україні і світі

25.07.2022   08:00Агенцiя

25 липня в Україні і світі відзначають День зубного техніка.

Цього дня православна церква згадує святих мучеників Прокла та Іларія.

Так, у 1907 році в Англії було організовано скаутський рух, в 1947 в Празі відкрився 1-й Всесвітній фестиваль молоді та студентів, в 1992 стартували XXV літні Олімпійські ігри в Барселоні (Іспанія), а 22 роки тому в паризькому аеропорту зазнав катастрофи пасажирський лайнер Конкорд.

 

Міжнародний день зубного техніка

З активним розвитком протезування професія зубного техніка стрімко почала набирати обертів і на сьогодні є досить актуальною.

Зубний технік – це, безумовно, творча професія, яку можна порівняти з професією ювеліра та годинникара, адже у цих майстрів є щось спільне – копітка і точна праця.

Лише в дуже поодиноких випадках зубний технік зустрічається з пацієнтом, а всі робочі нюанси він узгоджує зі стоматологом-ортопедом.

З гіпсової моделі, яку знімає стоматолог, зубний технік виготовляє те, що має стати не лише естетичним та функціональним, а й довговічним та радувати пацієнта.

Скаутський рух

В Англії організовано скаутський рух "Будь готовий допомогти слабкому".

Засновником скаутського руху є відомий англійський громадський діяч полковник Роберт Баден-Пауелл. Усе почалося з того, що він вирішив спробувати розвинути у відповідній для дітей формі скаутські заходи, які практикував під час своєї військової кар'єри. Пауелл організував для двох десятків хлопчиків із різних соціальних верств табір на острові Броунсі.

Експеримент виявився настільки успішним, що Баден-Пауелл вважав за потрібне опублікувати його результати як особливу програму для бой-скаутів. Принципи виховання дітей та молоді, які, швидше, нагадували цікаву пригодницьку гру, він виклав у книзі "Розвідка для хлопчиків".

Інтерес до його починання виявився приголомшливим. Упродовж тижня у всій країні хлопчики утворили патрулі бойскаутів і до кінця року почала діяти національна штаб-квартира з координації цього руху.

Катастрофа надзвукового пасажирського лайнера Конкорд

Свій перший випробувальний політ надзвуковий пасажирський літак "Конкорд" здійснив у 1969 році, а в серпні 1995-го на "Конкорді" було встановлено рекорд швидкості обльоту Землі - 31 година 30 хвилин.

1976 року літаки розпочали регулярні комерційні рейси з пасажирами на борту. Від початку експлуатації послугами "Конкордів" скористалися понад три мільйони людей. Лайнером літали королева Великої Британії Єлизавета II, музиканти Пол Маккартні та Мік Джаггер, актори, спортсмени, політики.

Однак у зв'язку з катастрофою, що сталася в паризькому аеропорту 25 липня 2000 року, в якій загинули 113 людей (109 мешканців готелю, що перебували на його борту, і четверо мешканців готелю, на який обвалився літак, що палав), експлуатацію "Конкорду" було припинено до 2001 року.

 

Іменини: Арсен, Вероніка, Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.