30 червня - цей день в Україні і світі
30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.
128 років тому, 30 червня 1894 року, було відкрито найвідоміший лондонський міст — Тауер бридж, на будівництво якого було витрачено понад мільйон фунтів.
Православна церква вшановує пам'ять мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла.
Міжнародний день парламентаризму
Міжнародний день парламентаризму встановлено в 2018 році рішенням Генеральної Асамблеї ООН на згадку про першу міжнародну конференцію Міжпарламентського союзу, що відбулася цього дня в 1889 році, МПС. Ця глобальна організація парламентів різних країн, що існує дотепер, покликана вдосконалювати інститути парламентаризму в усьому світі, наголошуючи на його важливості у справі покращення життя людей.
Міжнародний день астероїда
Міжнародний день астероїда проголошено в резолюції Генасамблеї ООН № 71/90 від 6 грудня 2016 року, з метою підвищення інформованості громадськості про небезпеку зіткнення з астероїдами.
Нове космічне свято вирішено відзначати щорічно на міжнародному рівні 30 червня – у річницю "Тунгуського феномену над Сибіром". Цього дня 1908 року сталася масштабна астероїдна катастрофа – із Землею зіткнувся Тунгуський метеорит. Вибухову хвилю, схожу за потужністю із вибухом водневої бомби, зафіксували вчені різних країн, на території 2000 кв. кілометрів було повалено дерева, загинули тварини, постраждали люди. Проте, дослідники, вчені та ентузіасти досі не дійшли єдиної думки щодо цієї події.
Ініціатива ж заснування нової дати належить Асоціації дослідників космосу та підтримана Комітетом з використання космічного простору у мирних цілях. А головні ідеологи Дня – рок-музикант, гітарист гурту Queen та астрофізик Браян Мей та режисер Гріг Ріхтерс.
Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі
Міжнародний фестиваль джазу в Монреалі — найпопулярніше всесвітнє джазове свято, яке святкують вже 40 років поспіль.
Цей фестиваль є важливою пам'яткою Монреалю – найстарішого з канадських міст. Розташована на березі річки святого Лаврентія добре відреставрована стара частина міста, що зберегла французький колорит 17-19 століть, із безліччю ресторанів і відкритих кафе, ось уже понад тридцять років щорічно на кілька літніх днів перетворюється на єдиний концертний майданчик, де виступи, що тривають до ранку, найвідоміших у світі джаз-бендів збирають тисячі глядачів і туристів.
День соцмереж
За статистикою, три мільярди людей у всьому світі, тобто близько 40% населення, користуються соціальними мережами в інтернеті. У середньому люди витрачають на них дві години щодня.
Зараз існує понад 200 сайтів із можливостями організації соціальних мереж. Популярність цих сайтів постійно зростала, і в 2005 році було більше переглядів сторінок MySpace, ніж сайту Google. У 2004 році була створена найбільша на сьогодні соціальна мережа у світі - Facebook.
Іменини: Йосип, Кирило, Максим, Микита.
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18
Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.
У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37
Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.
У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06
Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.
Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25
У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.
Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04
З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.