Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 червня, 05:53:38

23 червня - цей день в Україні і світі

23.06.2022   08:30Агенцiя

23 червня відзначають Міжнародний Олімпійський день і Міжнародний день вдів.

В Україні та у світі – День державної служби. У Люксембургу – День народження Великого Герцога, День перемоги святкують в Естонії, у Франції – Фестиваль вина в Бордо. У Брюсселі пройде історичний саміт, на якому, як очікується, Україна набуде статусу кандидата в члени ЄС.

У православних вшановують пам'ять священномученика Тимофія.

Міжнародний Олімпійський день

Щороку 23 червня у всьому світі відзначається Міжнародний Олімпійський день на згадку про відродження олімпійського руху в його сучасному вигляді.

Ідея свята вперше прозвучала на 41-й сесії Міжнародного олімпійського комітету у Стокгольмі у 1947 році, а ще за рік на 42-й сесії МОК у Санкт-Моріці цей проєкт було схвалено офіційно.

Історичною передумовою для вибору дати свята стало проведення Міжнародного атлетичного конгресу з проблем фізичного виховання, що відбувся у червні 1894 року в Парижі, та в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня свою доповідь презентував ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх із розробленими ним організаційними засадами Олімпійських ігор.

День державної служби ООН

У березні 2003 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 57/277, яка проголосила 23 червня Днем державної служби Організації Об'єднаних Націй. З того часу він відзначається щороку.

До цієї дати оргкомітетом Дня присвячено проведення Форуму державної служби ООН, святкові та спеціальні заходи, а також церемонія вручення Премії ООН за внесок у розвиток державної служби.

З 2003 року нагороду було присуджено 250 ініціативам у 82 країнах світу. Серед лауреатів Премії — проєкти у сфері ранньої діагностики дітей з обмеженими можливостями та розвитку їх навичок, просування гендерної рівності, покращення послуг у сфері фармацевтики та охорони здоров'я, моніторингу та управління тимчасовими поселеннями внутрішньо переміщених осіб, освіти дівчат і дівчаток у сфері репродуктивного здоров'я.

Міжнародний день вдів

Щороку 23 червня, від 2011 року, світова спільнота відзначає Міжнародний день вдів. Ця дата дає можливість приділити увагу важкому становищу жінок і дітей, які залишилися без чоловіка. До цього закликає резолюція Генасамблеї ООН, що вийшла у грудні 2010 року та закріпила за 23 червня статус міжнародного дня.

За даними ООН, сьогодні загальна кількість вдів у світі становить понад 258 мільйонів людей, при цьому кожна десята жінка живе в умовах бідності. Дуже багато вдів проживає у країнах, де вирують збройні конфлікти; їхнє становище особливо тяжке: вони втрачають чоловіків у молодому віці, при цьому змушені виховувати дітей в умовах бойових дій і без будь-якої підтримки.

Ситуація посилюється тим, що у багатьох країнах статус жінки є похідним від статусу її чоловіка, і, овдовівши, вона може втратити все — аж до елементарних засобів для існування. Є держави, де вдови не мають доступу до спадщини, позбавлені права працювати і неспроможні вважатися повноцінними членами суспільства. Вдів нерідко виганяють із власного будинку, вони зазнають фізичного насильства, а іноді їх убивають навіть члени власної родини. І щоб відновити суспільний статус, удові доводиться виходити заміж за одного із родичів чоловіка, часто проти волі. Для багатьох втрата чоловіка стає лише першим ударом у низці випробувань.

 

Іменини: Олександр, Олексій, Андрій, Ганна, Антоніна, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Інокентій, Кузьма, Макар, Микола, Павло, Семен, Тимофій.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ