8 лютого - який день, свято та прикмети
8 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету, День пропозиції руки та серця, День опери, а віряни вшановують пам'ять Федора Студита.

Починаючи з 2004 року в другий вівторок лютого світ відзначає День безпечного інтернету. В Україні свято почали відзначати лише з 2009 року.
Також сьогодні, восьмого лютого, у світі відзначають День пропозиції руки та серця. Це романтичне свято не є офіційним, але воно супроводжується звичаєм робити своїм коханим особливу пропозицію.
А буддисти 8 лютого відзначають День Нірвани чи Парінірвани. Вважається, що в день перед фізичною смертю Будда Шак’ямуні під час медитації досягнув парінірвани – головної мети буддистської практики.
Що ж до подій, то 8 лютого 1933 року піднявся в повітря перший сучасний пасажирський літак – «Боїнг-247». На борту літака могли розміститися 10 пасажирів. Лонжерон крил у тому літаку проходив через салон, тож деяким пасажирам доводилося переступати через великий виступ, щоб дістатися до своїх місць. До речі, через 36 років цього ж дня, 1969 року, відбувся перший політ найбільшого у світі пасажирського літака «Боїнг-747».
Яке сьогодні церковне свято
8 лютого вшановують пам’ять святого Федора Студита. Він був грецьким громадським діячем і монахом, якого церковнослужителі зарахували до лику святих.
В народі цей день назвали «Федора Поминальника». За давніми віруваннями, цього дня померлі сумують за своїми рідними. Щоб душі померлих не блукали світом, люди вранці йшли до церкви і ставили свічку за упокій.
Прикмети дня
Цього дня наші предки гадали на погоду: сипали жменю гороху на блюдце і слухали звук. Якщо горох дзвінко вдарився, то незабаром будуть морози. Якщо звук був глухий, значить падатиме сніг.
Тихий і ясний день означає, що весна буде теплою та настане швидко;
Якщо цього дня хуртовина – значить зима ще довго буде.
Іменини: Аркадій, Давид, Іван, Йосип, Марія, Петро, Семен і Федір.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.