Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 16:35:37

28 січня - який день, свято та прикмети

28.01.2022   07:43Агенцiя

28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних, День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни та Міжнародний день конструктора Lego.

У Вірменії святкують День армії, а на Кубі – День пам'яті Хосе Марті. США відзначають День дошкільного фітнесу. У православному календарі День преподобних Павла Фівейського та Івана Кущника. Католики вшановують пам'ять святого Хоми Аквінського. У Швейцарії на відомому гірськолижному курорті Сент-Моріц відбудеться відкриття гастрономічного фестивалю гурманів.

Міжнародний день захисту персональних даних

Міжнародний день захисту персональних даних щорічно відзначається 28 січня, починаючи з 2007 року. Свято було засноване для того, щоб користувачі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, могли убезпечити своє віртуальне та реальне життя.

Міжнародний день lego

Міжнародний день lego поєднує кілька поколінь дітей i дорослих, захоплених збиранням популярного конструктора. Він був організований на честь отриманого компанією в 1958 патенту на цеглу lego.

Церковні свята

28 січня православна церква вшановує пам'ять преподобних Павла Фівейського та Івана Кущника,

У народі 28 січня Павлів день, який ще називали днем чаклунів. Люди вірили, що саме цього дня чаклуни передавали своє магічне мистецтво учням. А тому боялися змов, псування і пристріту.

День пам'яті Хоми Аквінського

28 січня Католицька церква відзначає день пам'яті святого Хоми Аквінського, найбільш авторитетного католицького релігійного філософа, який поєднав християнське віровчення з ідеями Аристотеля.

Основний принцип філософії Хоми Аквінського - гармонія віри та розуму. Він спробував раціонально довести існування Бога та відхилити заперечення проти істинної віри.

Вчення Хоми Аквінського було визнано "єдиною істинною філософією католицизму". Воно мало значний вплив на духовне життя сучасного західного суспільства.

Фома Аквінський - покровитель римсько-католицьких шкіл, коледжів, університетів, академій, апологетів, філософів, богословів та продавців книг.

Католики моляться святому Хомі за збереження цнотливості, досягнення успіху в навчанні, а також з проханням зберегти під час шторму та блискавки.

 

Іменини: Веніамін, Гаврило, Герасим, Олена, Іван, Михайло, Павло, Прохор.

Останні новини Чернігівщини

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12 14:13

Внаслідок авіаудару, який вранці 17 травня завдали російські війська по селищу Десна, що на Чернігівщині, загинули вісім людей. Ще 12 травмовані.

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.