Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 17:21:15

22 січня - День соборності України

22.01.2022   10:26Агенцiя

День соборності – державне свято, встановлене відповідно до указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки до єдиної української держави.

У січні 1918 року було створено Українську Народну Республіку, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, утворено Західно-Українську Народну Республіку.

У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали перед об’єднавчий договір, який увійшов до історії як Акт Злуки – акт об'єднання українських земель. 22 січня 1919 року цей договір оприлюднено в Києві на Софійській площі.

Єдиною Україна пробула недовго: тяжкий економічний і військовий стан, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже за кілька місяців після проголошення возз'єднання більшовики зайняли Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина.

Але хоча Акт Злуки 1919 виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. У 1990 році, у період руху за відродження незалежної України, вона набула нового розвитку. В цей день мільйони жителів України вишикувались у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. Сьогодні акція "Живий Ланцюг Єдності" також проходить у багатьох містах України, об'єднує два береги Дніпра, символізуючи єдність і неподільність України.

Останні новини Чернігівщини

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12 14:13

Внаслідок авіаудару, який вранці 17 травня завдали російські війська по селищу Десна, що на Чернігівщині, загинули вісім людей. Ще 12 травмовані.

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.