Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:38:48

26 липня - день парашутиста

26.07.2021   10:04Агенцiя

Свято професійних парашутистів відзначається 26 липня. Щорічні святкові заходи до Дня парашутиста проводяться в деяких пострадянських країнах. Календарна подія носить не офіційний характер.

календар

календар

26 червня 2000 року британським повітроплавцем Адріаном Ніколасом, який здійснив понад 8 000 стрибків в 30 країнах світу, було офіційно доведено, що саме Леонардо да Вінчі, який накидав дизайн першого парашута у 1485 році, має повне право називатися автором цього винаходу, так як випробуваний Адріаном екземпляр, сконструйований за ескізами да Вінчі, виявився цілком робочим парашутом.
Але першим користувачем парашута був зовсім не чоловік і навіть не жінка, а собака! Один з винахідників парашута, француз на ім’я Жан П’єр Бланшар, у 1785 році випробував свій новий винахід, піднявшись на повітряній кулі зі своєю собакою. Він не став ризикувати собою і, прив’язавши собаку до парашута, скинув її вниз. До речі, ми не знаємо, чи вижила собака, але відомо, що парашути Бланшара дійсно працювали. Тож у неї були непогані шанси благополучно дістатися землі.
Коли Бланшар на собі перевіряв свій парашут, він виявив, що той занадто сильно розгойдується в повітрі. Цей факт йому не дуже сподобався, і він вирішив зробити отвір у верхній частині купола, що дозволило б повітрю утримувати парашут в стабільному положенні. І дійсно, струмінь повітря, що проходив через отвір, працював майже як стовп, вирівнюючи парашут, що робило подорож людини під ним більш плавною і приємною.

Сучасний парашут був винайдений в кінці 18-го століття Луї-Себастьєном Ленорманом у Франції. Він зробив перший стрибок перед широкою публікою у 1783 році, а перший стрибок з літака був здійснено тільки через 200 років. Його виконав капітан армії США Альберт Беррі в Сент-Луїсі, США, 1 березня 1912 року.
Стрибки з парашутом - це не тільки адреналін і відвага, спорт і професіоналізм. Це неперевершене відчуття, яке виникає у вільному польоті, коли вітер намагається укласти людину в свої обійми. Це свобода і надія, яку не можна видчути ніяк інакше, як тільки зробити стрибок з парашутом.
Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах день) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.
Історично, за даними проекту DilovaMova.com, схеми перших прототипів парашутних пристроїв для спуску зі значних висот стали з’являтися набагато раніше перших ескізів самих літальних апаратів. Однозначно було зауважено, що форма купола значно ефективніше для гальмування вільного польоту. Так, спроби застосування подібних пристроїв відбувалися в багатьох культурах на багатьох континентах не залежно один від одного. Однак актуальність в безпечному і найбільш ефективному пристрої для спуску з висоти, звичайно ж назріла з розвитком повітроплавання. Шлях до пристрою сучасного парашута був надзвичайно тернистим. За свідченням багатьох військових парашутистів-десантників, в 1950-х - 1960-х роках в ході проведення тренувальних стрибків з парашутом, практично рідкістю було, коли цей процес проходив зовсім без інцидентів. Сучасні парашути - це багаторічний досвід проб і помилок, це сучасні пристрої та надійні матеріали, ряд основних та дублюючих систем, які роблять стрибок максимально безпечним і швидше приємним спортивним заняттям.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.