3 березня – Всесвітній день дикої природи
Проблеми збереження довкілля, як і окремих його складових є одним з пріоритетних напрямків діяльності міжнародної екоспільноти.

календар
Важливість збереження дикої фауни і флори, відтворення природних біоресурсів задля забезпечення екологічної безпеки на землі є першочерговим завданням для всіх дотичних структур.
Темою цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи є «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета: підвищити обізнаність людей про величезну цінність лісів та видів дикої природи, які мешкають у лісах, просувати моделі і практики управління лісовими ресурсами, пропагувати знання про важливість природних систем та збереження видів дикої фауни і флори.
Ліси забезпечують киснем усі живі мікроорганізми, регулюють вологість землі, захищають грунти від ерозії та запобігають забрудненню довкілля. Ліси – це середовище існування багатьох видів тварин і рослин. Частина всієї екосистеми планети.
Проте, з кожним роком площа лісових насаджень зменшується, Земля втрачає цілі лісові території. Люди незаконно знищують дерева, завдаючи непоправної шкоди навколишньому природному середовищу. Частішають випадки нелегальних рубок, випалювання, безвідповідального забруднення лісових масивів. Тільки у 2020 році майже у всіх районах нашої області фіксувалися непоодинокі випадки незаконних рубок дерев у прибережних смугах річок, а також полезахисних смугах, порушення заготівлі та вивезення деревини.
Як результат – зміна клімату та «кричущі» виклики природі!
Втручання у дику природу людини завдає руйнівного впливу й на її «мешканців». Адже, дика природа, як невід’ємна частина планети, неповторна своєю красою і первозданністю. Вона є домівкою для всього живого – тваринного та рослинного світу! І вже упродовж багатьох століть рослинний і тваринний світ забезпечують сталість та продуктивність екологічного різноманіття. Відіграють важливу роль у функціонуванні природних систем.
Однак, умови сьогодення ведуть до втрати різноманітності їх видів, зміни середовища існування. Надмірна експлуатація природних ресурсів, порушення природоохоронного законодавства у сфері тваринного світу та біоресурсів зумовлюють зміни в структурі природних скарбів.
Виклики тривожні та складні. І можуть спричинити незворотні втрати у видовому різноманітті життя на планеті. Тож, маємо навчитися раціонально використовувати природні скарби, усвідомити свою відповідальність та об’єднати зусилля аби зберегти природу!
І як казав відомий український письменник і публіцист В.О. Сухомлинський: «Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов». Ми пам’ятаймо про це! І закликаємо кожного приєднатися до відзначення Всесвітнього дня дикої природи!
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.