Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 січня, 09:58:16

Як звільнитися правильно: п'ять порад

15.11.2020   12:54Агенцiя

Це трапляється з кожним. У когось за власним бажанням, у когось – за ініціативи інших, дехто боїться цього як вогню, а дехто чекає з нетерпінням.

Зараз ми говоримо про звільнення. І хоча в сьогоднішніх реаліях охочих покинути роботу стає все менше, все ж вважаємо за потрібне розповісти про правила звільнення, які допоможуть залишитися у виграші.

Залишитися друзями

Найважливіше під час звільнення – не зіпсувати стосунки з компанією. Ви ніколи не знаєте, як та з ким надалі можуть перетнутися ваші кар’єрні шляхи. Тому важливо залишитися в гарних стосунках з керівником, колегами та партнерами. Якщо ваше звільнення пов’язане з конфліктною, емоційною ситуацію – залучіться підтримкою рідних та друзів та не давайте волю своєму гніву. Адже прощальна сварка може поставити хрест на вашому успіху.

Не варто також звинувачувати себе через постійні сварки в колективі. Вчені наголошують, що здебільшого в офісних війнах немає нічого особистого для співробітників. У кожній компанії конфлікти займають своє місце та виконують свою роль. З більшою ймовірністю на новому місці вам вдасться уникнути вічних сварок та відчуття напруженості.

Перед звільненням також важливо поспілкуватися з колегами у неформальній обстановці, щоб залишити про себе гарне враження. Обов’язково напишіть прощального листа: висловіть вдячність колегам та керівнику та надію на подальшу співпрацю. Для розвитку кар’єри краще мати якнайбільше контактів у своїй сфері.

Передати справи

Звільнятися, забираючи з собою контакти партнерів, важливі документи та все, що допоможе вашому наступнику на роботі, – неприпустимо. Ідеально, якщо до звільнення ви зможете закінчити всі свої справи або ж передати їх тому, хто вас замінить. Не зайвим буде підказати наступнику нюанси роботи, скласти для нього ключові інструкції з роботи. Так вам вдасться уникнути зайвих конфліктів та показати свій професіоналізм, а значить ще раз закріпити враження про себе.

Сповістіть про своє звільнення партнерів та клієнтів: напишіть листа з вдячністю за співпрацю та повідомте, до кого тепер їм необхідно буде звертатися.

Подбати про подушку безпеки

Після звільнення потрібно бути готовим, що на деякий час ви залишитеся без звичного доходу. Навіть, якщо ви одразу переходите на нове місце – виплати заробітної плати можуть бути запізнілі або не такого рівня через випробувальний термін. А про звільнення без перспективи нової роботи годі й говорити.

У ваших заощадженнях має бути сума, еквівалентна витратам за три місяці, а ще краще – за півроку. Таким чином ви зможете протриматися, поки знайдете роботу і не потрібно буде погоджуватися на аби що. Якщо у вас немає такої подушки, то своє рішення про звільнення треба починати з перегляду витрат та відкладання заощаджень. Найкраще це зробити, проаналізувавши декілька останніх місяців і виокремивши ті витрати, від яких можна відмовитися, або ті, які можна замінити на менш вартісні.

Оновити резюме

Майже кожне звільнення несе за собою пошук нової роботи, а для цього вам потрібне ідеальне резюме. Заздалегідь обновіть своє резюме на robota.ua: зробіть акцент на тому, що вам вдалося зробити та чого досягти. Нагадаємо, що відтепер кожен пошукач, який розміщує резюме на robota.ua, може додати до нього «Цифрограм» – електронний сертифікат національного тесту на цифрову грамотність.

Підпишіться на розсилку вакансій та відгукуйтеся на найбільш цікаві за деякий час до передбачуваної дати звільнення. Якщо роботодавці протягом тривалого періоду не реагують на ваше резюме, можливо потрібно буде змінити свій підхід до пошуку роботи – тут розповідаємо як.

Зробити висновок та сформувати ціль

Важливо не просто бездумно звільнитися, забути про попередню роботу та якнайшвидше перейти на нову, а зробити події в своєму житті цінним досвідом. Проаналізуйте плюси та мінуси на попередній роботі, виокремте, чому вам вдалося навчитися, а що б ви хотіли уникнути на подальшій роботі. Сформуйте свої побажання до наступної компанії та впевнено крокуйте до досягнення цілей.

Останні новини Чернігівщини

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг 09:47

Програма «U-LEAD з Європою», напрям з покращення якості надання адмінпослуг для населення, продовжує конкурс журналістських робіт для ЗМІ «Наближаючи послуги» до 11 лютого 2021 року.

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки 09:43

Бачили картини з камінців на стінах будівель? Їх створили художники 1960-1990-х років. Подібні мозаїки митців Х-ХІІІ століття і досі прикрашають храми України. Вони пережили війни, стихійні лиха, різні режими, але в сучасному міському просторі більш нові роботи, виконані тими ж візантійськими техніками, виявилися зайвими. В останні 10 років їх активно знищують.

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину 09:08

16 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря в рамках робочої поїздки на Чернігівщину ознайомився з ходом реставрації будівлі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Чернігові та огляд території у Новгород-Сіверському, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.

За 2020 рік до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшло близько восьми тисяч справ та матеріалів

За 2020 рік до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшло близько восьми тисяч справ та матеріалів 08:49

Стратегія розвитку судової системи в Україні на 2015-2020 роки передбачає розробку системи вимірювання ефективності судової системи, механізмів її застосування через чітку та прозору політику забезпечення якості судочинства та стандарти ефективності.