18 вересня - Всесвітній день моніторингу води
Вода – елемент, без якого не з'явилася б життя на Землі.

календар
Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води, передає Ukr.Media.
Цей екологічне свято, започатковане з ініціативи американського Фонду чистої води, до теперішнього часу став інформаційно-освітньої програми, спрямованої на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети та участь у захисті від забруднення. Програма надає можливість людям самим здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).
Спочатку Всесвітній день моніторингу води планувалося відзначати 18 жовтня, на честь дати прийняття Конгресом США – 18 жовтня 1972 року – «Акта про чистій воді». Цей документ присвячений питанням відновлення та захисту водних національних ресурсів. Але згодом свято отримало популярність і став проводитися і в інших країнах. Тому з 2007 року його дату перенесли на місяць раніше, для полегшення участі тих країн, на території яких вода у водоймах в цей час року вже замерзає.
Традиційний захід цього Дня взяття проб води у різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. Бажаючим пропонується провести ряд нескладних тестів з визначення якості води у місцевих річках, озерах та інших джерелах, а результати опублікувати на сайті Всесвітнього дня моніторингу якості води (WWMD). Причому тестовий період стартує 22 березня у Всесвітній день води.
З кожним роком у святкуванні Дня моніторингу води беруть участь все більше людей. За інформацією сайту WWMD, в 2011 році в заходах Дня брали участь 340 тисяч чоловік з 77 країн світу. А сьогодні моніторинг своїх водойм проводять 1,5 мільйона чоловік з 143 країн світу. За допомогою простого набору тестів і дорослі, і діти можуть досліджувати якість прилеглих водойм, включаючи температуру води, її кислотність (pH), прозорість (каламутність) і розчинений кисень (DO). Результати потім передаються беруть участь спільнот по всьому світу через сайт WWMC. Ви також можете взяти участь і захистити, тим самим, наш найцінніший ресурс.
Адже вода – елемент, без якого не з'явилася б життя на Землі. Людський організм, як і все живе, не може існувати без живильної вологи і складається на 3/4 з води. Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від хвороботворних бактерій і вірусів, тому увага до її якості – важливе завдання кожного жителя планети, яка думає про своє здоров'я і довголіття. І нехай моніторинг якості води стане доброю традицією і для вашої родини.
І, звичайно ж, у Всесвітній день моніторингу води хочеться сказати про самих чистих водоймах світу. Наприклад, озеро Байкал – озеро тектонічного походження, розташоване в південній частині Східного Сибіру Росії. Це найглибше озеро на планеті і найбільший природний резервуар прісної води, яка тут дуже прозора – в окремий час року прозорість сягає 40 метрів. Також серед найчистіших водойм світу називають озеро П'яти квіток у Китаї. Вода в ньому настільки чиста, що на дні можна розглянути стовбури повалених дерев. А специфічний колір, який змінюється в залежності від часу року, вода набуває завдяки мінеральним солям і водяними рослинами. Ще відзначають чистоту і красу озера Пейто (Peyto Lake) в Канаді. Воно розташоване на території Національного парку Банф і підживлюється льодовиком.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.