Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 12:02:38

3 жовтня вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

03.10.2012   06:26Агенцiя

3.10. віруючі українці вшановують Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора, чудотворців.

 Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Святих мучеників князя Чернігівського Михаїла та боярина його Федора

Мученик Михаїл, князь чернігівський з молодих літ полюбив Бога, був лагідним і милосердним до бідних, уникав мирської слави, яку вважав тоншою від павутини. Спочатку був переяславським князем, а з 1225 р. чернігівським. Під час нападу татар подався на Угорщину.

У 1245 р. повернувся до зруйнованого Києва й наступного року був викликаний Батиєм до орди. Коли перед його побаченням з ханом поганські жерці за дорученням хана зажадали від нього виконання поганських обрядів, князь Михаїл рішуче відмовився це зробити. «Не хочу бути християнином за іменем, а робити, як погани», — сказав він. Його в цьому підтримував боярин Федір, який прибув разом із ним до орди. Тоді кати почали мучити князя й відрубали йому голову (20 вересня 1246 р.). Потім боярину Федорові почали обіцяти різні почесті, якщо він виконає поганські обряди, які відмовився виконати князь Михаїл. Боярин Федір не погодився. Після тяжких мук йому було відрубано голову.

Їхні мощі було перевезено у Володимир-на-Клязьмі, а пізніше до Чернігова. У ХVІ ст. за наказом Івана Грозного мощі Святих мучеників були перенесені до Москви (14. 02. 1575 р.) й покладені у церкві над Тайницькими воротами.

Пізніше, у 1774 р. їхні мощі помістили в Архангельському соборі Московського Кремля.

Під час походу військ Наполеона на Москву 1812 р. місцезнаходження мощей стало не відомим.

Вшановуються Святі мученики Михаїл і Федір 3. Х. (за старим стилем 20. ІХ.) - упокоєння, а 27. 02. - перенесення мощей.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.