Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 листопада, 13:52:47

5 липня - День працівників морського і річкового флоту

05.07.2020   09:51Агенцiя

Напевно, немає на світі людини, яка не дивилася б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

календар

календар

Морський та річковий транспорт - одна з важливих і надійних галузей економіки, і в цьому велика заслуга багатьох поколінь, які присвятили своє життя нелегкій морській праці, назавжди зв’язали свою долю, долю своєї родини з річкою і морем.

Професійне свято працівників морського і річкового флоту відзначається щорічно в першу неділю липня по Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 жовтня 1980 року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 листопада 1988 року N 9724 -XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні».

В Україні цей День встановлений відповідно до Указу Президента України № 1053/2008 від 18 листопада 2008 року, святкується щорічно в першу неділю липня і носить назву «День флоту України». Дослівно з Указу Презедента: "З метою відродження та розвитку національних морських традицій постановляю:
1. Установити в Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту та військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України - День флоту України, яке відзначати щорічно у першу неділю липня.
2. Визнати такими, що втратили чинність, Укази Президента України від 29 червня 1993 року №236 «Про День працівників морського та річкового флоту» та від 24 березня 2006 року №259 «Про День Військово-Морських Сил Збройних Сил України»."

30 грудня 2011 Указ Президента України від 18 листопада 2008 року № 1053 «Про День флоту України», визнаний новим Президентом втратившим чинність, однак подовжував відзначатися багатьма моряками та працівниками флоту.
З 2015-го року, відповідно до Указу Президента України № 332/2015 від 12-го червня 2015-го року, на підтримку ініціативи працівників морського та річкового флоту України проголошено: "Установити в Україні професійне свято працівників морського та річкового флоту - День працівників морського та річкового флоту, яке відзначати щорічно у першу неділю липня."

В 2020 році День працівників морського і річкового флоту припадає на 5 липня.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові психологи Національної поліції, ДСНС та відомчої медустанови організували для поранених бійців сеанс глинотерапії 11:39

У складний період випробувань кожна людина потребує відновлення – фізичного, морального та духовного. А особливо це важливо для наших поранених захисників, які щодня стикаються зі стресовими ситуаціями та високим рівнем психологічного навантаження.

65 дітей із Чернігівщини відвідали музичні табори в Латвії 11:35

У Чернігівському професійному музичному коледжі імені Л.М. Ревуцького з дітьми, яким організували поїздки до Латвії, зустрілися міністерка закордонних справ Латвійської Республіки Байба Браже та начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс.

SUN4Ukraine стартує: перша установча зустріч українських та європейських міст за участю Чернігова 11:34

Партнерська програма SUN4Ukraine офіційно стартувала минулого тижня у Мюнхені, об’єднавши 12 українських флагманських муніципалітетів із європейськими містами, що беруть участь у місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

27 листопада: цей день в Україні і світі 09:31

День 1373 Російська агресія - Day 1373 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини