3 червня - Всесвітній день велосипеда
Сьогодні відзначають Всесвітній день велосипеда. Цей день з’явився за ініціативою ООН.
календар
Свято було засновано ООН в 2018 році (резолюція 72/272), в честь надійного і екологічно чистого виду транспорту. З цього приводу в організації розробили Проект загальноєвропейського генплану стимулювання велосипедного руху. Таку ініціативу в ООН підтримали 56 держав.
Ініціатором заснування свята став соціолог Лешек Сібільський. Юнаком Сібільський входив у національну збірну Польщі з велоспорту, тож не дивно, що саме він став популяризатором велосипеда та засновником свята. Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею.
Як вид транспорту, велосипед використовують вже понад 200 років. На першому велосипеді в його сучасній інтерпретації можна було їхати зі швидкістю близько 10 км/год.
Останні новини Чернігівщини
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.
На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27
Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.
Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16
Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.