19 червня - Всесвітній день прогулянки
World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем.

календар
Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США.
Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів.
Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу.
Мета цього свята — нагадати всім про те, що життя прекрасне, і про те, що потрібно дозволити собі іноді розслаблятися і просто повільно прогулюватися.
Міжнародний день прогулянки, або День неспішної прогулянки — свято, що закликає оцінити важливість такого, здавалося б, очевидного, але забутого багатьма способу відпочинку, зняти стрес або просто нервове напруження, як піша прогулянка.
Для багатьох людей, які проживають в сучасних мегаполісах, об'єктивна реальність задала дуже високі темпи життя, що не може не позначитися на стані нервової системи. Статистика з упевненістю показує, що систематичний стрес і депресія стали вже стійкою характеристикою нервової системи жителів міста. Аби не допустити зменшити темп життя і переглянути пріоритети, багато хто прагне вирішити ці проблеми за допомогою медикаментів. На щастя, в останні роки популярність набирає захоплення спортом і прагнення до здорового способу життя. Одним з ефективних способів боротьби зі стресом, як це не дивно, є звичайна піша прогулянка по парку або лісі, виїзд на природу.
Саме бажання підкреслити важливість і доступність цього простого способу відволіктися хоча б ненадовго від проблем і суєти підштовхнула ініціаторів та активістів відзначати щорічно Міжнародний день прогулянки. Причому саме в червні, коли вже переважає тепла сонячна погода, що сприяє прогулянкам на свіжому повітрі.
Прихильники святкування Дня прогулянки звертаються до всього людства, пропонуючи не тільки в цей день, а взагалі як можна частіше виходити на природу і проводити там хоча б трохи часу — це відмінний спосіб для усамітнення та умиротворення або дружньої бесіди.
До переваг пішої прогулянки прихильники свята відносять її доступність для кожного, бо потрібно лише виділити час (з психологічною установкою не "на шкоду справах», а «на благо здоров'ю»), а також визначитися з місцем, хоча навіть в містах досить скверів і парків, не кажучи про передмістя. Цей спосіб відпочинку не потребує будь-яких матеріальних витрат, а користь від нього з лишком окупить витрачений час. Ходьба не тільки буде сприяти зняттю стресу, але і стане непоганим стимулятором уваги, пам'яті та мозкової активності, поліпшить апетит і нормалізує сон.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.