11 травня - День випрасуваних шнурків
День прасування шнурків відзначають щорічно 11 травня. Це свято належить до розряду неформальних і не пов'язаний ні з одним історичною подією або відомим діячем.

календар
Прихильники і прихильники свята вважають, що він просто присвячений блаженному нічогонероблення, тобто звичайнісінької ліні. Ну що ж, будь-який індивідуум має право розслабитися і хоча б один день на рік не займатися суспільно корисною працею, гімнастикою для розуму, спортом, створенням художніх шедеврів і самовдосконаленням, забувши про всі справи і турботи. Є й інша думка - цей день шанують за свято всіх неформалів, які заперечують реально існуючі суспільні підвалини.
Історія свята
Хто, коли і як, під впливом яких обставин придумав цей повний леностной млості свято, невідомо - історія про це замовчує. Його цілі, суб'єкти та об'єкт теж не визначені, як і історична сутність і професійна спрямованість. За однією версією, він повинен спочатку оспівувати неробство і лінь; за іншою ж - це справжнісінький протест проти виконання небажаної, а то і зовсім безглуздою роботи, що побічно виражається в самій назві цього дня. Адже гладити шнурки від черевиків - заняття безглузде, абсолютно непотрібне.
День прасування шнурків
Соціальний склад прихильників свята неоднорідний. Як показує практика, серед них є не тільки студенти, а й цілком дорослі і серйозні люди - викладачі вищих навчальних закладів, вихователі дитячого садка, різні редактори-коректори, водії трамваїв, судові виконавці, доктора наук, психіатри і ті, кому вони потрібні.
Всю цю різношерсту масу об'єднує деяка неформальність цих людей, певні дивацтва в поведінці і прагнення бути самим собою в будь-яких обставинах, незважаючи на вимоги етикету, дрес-коду і громадську думку. Такі люди надзвичайно цікаві і здатні рухати вперед науку, практику і витончені мистецтва - якщо їм дадуть на це волю.
Мистецтво святкування
Неформали усього світу з нетерпінням чекають настання 11 травня. Червоним днем календаря, тобто вихідним, його ніхто робити не стане - це не Різдво і не Новий рік. Але це прихильників свята, які відносяться до відрізків тонкої мотузки з належною повагою, не зупинить.
У цей день вони, як і завжди, підуть на роботу, але напередодні обов'язково візьмуть нові шнурки якогось яскравого кольору - отруйно-жовтого, оранжевого або флуоресціюючого зеленого (з тих, що продаються в «Спортмастере», щоб атлет, що переміщається по вулицях бігом в темний час доби, був помітний в світлі фар автомобілів).
Деякі люди роблять незрозумілий для оточуючих ритуал - гладять свої шнурки. Ця дія покликане символізувати чималу дещицю перфекціонізму, але не факт, що так і є. Швидше за все, воно просто символічно, чи не призводить до якихось особливо значущим наслідків.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.