18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць
Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

календар
У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».
У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.
У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або їх не дотримуються, пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.
У Європі до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.
Останні новини Чернігівщини

Українець через кіпрську компанію придбає контрольний пакет акцій "Новгород-Сіверського елеватора" 10:30
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:17
Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Спортсмени Чернігівщини вкотре здобули перемогу на Чемпіонаті України з лижних перегонів та біатлону 10:13
24 січня золотою медаллю завершила чемпіонат України з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з порушеннями зору, ураженнями опорно-рухового апарату Анастасія Лалетіна.

Друга сесія облради восьмого скликання прийняла важливі нормативні акти та програми для розвитку Чернігівщини 10:07
На початку пленарного засідання голова обласної ради Олена Дмитренко повідомила присутніх, що до представницького органу Придесення надійшли заяви про створення семи депутатських фракцій.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:55
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 26 січня по 8:00 27 січня 2021 року.