Подорож до музеїв світу під час карантину
Карантин - це не лише самоізоляція та сидіння або робота вдома. Це можливість онлайн навчання або подорожей до музеїв. Пропонуємо підбірку найкращих музеїв світу, які відкрили свої зали для віртуальних відвідувачів.

Отже, вирушаємо!
1. Стара національна галерея в Берліні
Тут зберігаються картини XIX століття – шедеври романтизму, імпресіонізму, раннього модернізму з колекції Фонду прусської культурної спадщини. Усіма залами галереї можна здійснити віртуальний тур, причому більшість картин підписано і добре оцифровано: їх можна наблизити, щоб розгледіти всі деталі. Найбільшої уваги заслуговують полотна «Чернець біля моря» Каспара Давида і «У консерваторії» Едуарда Мане.
Відвідати
2. Сент-Шапель у Парижі
Каплиця Сент-Шапель – не зовсім музей, але одна з найвідоміших і дивовижних пам'яток готичної архітектури. Її неймовірно красиві вітражі розповідають про історію людства: всього тут зображено 1113 сцен. Дивно, що багато вітражів, які можна побачити в Сент-Шапель зараз, збереглися ще з XIII століття, переживши навіть Французьку революцію (у той час як багато християнських реліквій, що зберігалися в каплиці, були знищені). Онлайн-екскурсія дозволяє отримати уявлення про красу цього місця, однак, якщо ви хочете уважніше розглянути вітражі, каплицю краще відвідати особисто.
Відвідати
3. Галерея Уффіці у Флоренції
Один з найбільш відвідуваних музеїв Італії. Щорічно сюди, щоб побачити картину Боттічеллі «Народження Венери», з'їжджаються сотні тисяч людей зі всього світу. Завдяки онлайн-туру у кожного користувача Мережі є можливість розглянути шедеври світового мистецтва в найдрібніших деталях: багато картин оцифровані. По галереї можна ходити годинами!
Відвідати
4. Британський музей в Лондоні
В рамках віртуальної екскурсії можна відвідати лише кілька залів головного історико-археологічного музею Британії – ті, що розташовані на першому поверсі. Зате дуже багато експонатів вдасться розглянути у великому форматі. Особливої уваги тут заслуговує зібрання графіки і гравюр Мікеланджело.
Відвідати
5. Театр-музей Сальвадора Далі в Фігерасі
Це місце номер один для всіх шанувальників творчості художника-сюрреаліста Сальвадора Далі. Віртуальний тур доступний на сайті музею. Пройтися можна лише за деякими виставковими залами, але не поспішайте засмучуватися: у віртуальній експозиції представлені такі знамениті роботи Далі, як «Кімната з обличчям Мей Уест» і «Дощове таксі».
Відвідати
6. Сікстинська капела у Ватикані
Неймовірний пам'ятник епохи Відродження. Над фресками, що прикрашають стіни капели, працювали Боттічеллі, Перуджіно, Гірландайо. Воістину легендарна – фреска «Страшний суд» Мікеланджело. Зазвичай в Сикстинській капелі дуже багато народу, і розглянути весь вражаючий уяву живопис досить складно. Тому віртуальний тур – це справжній порятунок. Насолоджуйтесь!
Відвідати
7. Лувр у Парижі
Мекка всіх поціновувачів мистецтва. Саме тут зберігається знаменита «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, Венера Мілоська, «Пліт «Медузи» Теодора Жеріко та багато інших творів. Щоб обійти всі 58 тисяч квадратних метрів, які займає музей, потрібен не один день. Зате почати знайомство з Лувром можна на сайті музею: тут вдасться зробити кілька віртуальних екскурсій – наприклад, подивитися експозицію, присвячену стародавнього Єгипту.
Відвідати
8. Музей Михайла Булгакова у Москві
Музей, присвячений видатному письменнику, варто відвідати кожному! Погуляти «нехорошою квартирою» №50 (за сюжетом «Майстра і Маргарити», Воланд жив саме в ній) можна і віртуально. Вам доведеться заглянути в кабінет Булгакова, побувати у вітальні, побачити експозицію «комунальна кухня». Експонати, представлені в музеї, оцифровані, так що їх можна неспішно і детально розглянути.
Відвідати
9. Музей Гуггенхайма в Нью-Йорку
Розповідає практично все про сучасне мистецтво. Музей відомий не тільки своєю експозицією, але і незвичайною будівлею у вигляді перевернутої вежі. Відвідувачі спочатку піднімаються на верхній поверх, а потім по спіралі оглядають експозицію і спускаються вниз. Завдяки онлайн-туру в кожного є можливість повторити маршрут! Крім того, експонати, представлені у віртуальній колекції, можна уважно розглянути у всіх деталях.
Відвідати
10. Ukraine WOW
Улюблена багатьма і найпопулярніша виставка Ukraine WOW тепер стала віртуальною. Онлайн-відвідувачі зможуть побачити книгу "Апостол" 1574 року останній автопортрет Казимира Малевича, скульптури Олександра Архипенка і "Український алфавіт" Георгія Нарбута просто в смартфоні. А ще познайомитися з сотнями вау-фактів про Україну.
Організатори відтворили експозицію виставки в форматі 3D, і вона доступна за посиланням ukrainewow.com. На сайті також опубліковані всі текстові матеріали виставки українською та англійською мовами, а також онлайн-екскурсія з керівником проекту Ярославою Гресь.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.