Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 травня, 11:37:25

Коронавірус: що купити та підготувати на випадок епідемії

15.03.2020   15:50Агенцiя

У вас теж весь фейсбук в жартах про гречку та сіль? А четвертий вісник апокаліпсису, кажуть, скуповує туалетний папір.

Паніка – це нерозумно. Але подумати, які запаси варто зробити на випадок, якщо ситуація погіршиться – не така вже й погана ідея. У зоні ризику важко перенести новий вірус люди похилого віку.

Центр з контролю та захворювань США (CDC) рекомендує їм сидіти вдома та мінімізувати звичні активності. Навіть похід у крамницю.

Отож забезпечити продуктами своїх батьків, бабусь та дідусів — важливо. Головне – робити ці запаси спокійно та розсудливо. Отож, що варто підготувати на випадок вимушеного карантину?

Їжа

Німецький сайт RND публікує такі поради фахівців німецького федерального відомства захисту цивільного населення і допомоги при катастрофах щодо запасів на випадок надзвичайної ситуації.

З розрахунку на людину, яка має вживати в середньому 2200 кілокалорій, варто мати вдома на 10 днів:

  • 20 літрів води,
  • зернові продукти, хліб, картопля, макаронні вироби, рис (загальною масою 3,5 кілограми),
  • 4 кілограми бобових та овочів,
  • 2,5 кілограми фруктів та горіхів,
  • 2,6 літра молока та/або молочних продуктів,
  • 1,5 кілограми риби, м’яса, яєць або яєчного порошку.
  • 0,375 кілограма жирів та масел.

Також, за бажанням, ви можете закупити продукти, які не потрібно готувати та легко зберігати.

Наприклад, сіль, цукор, кава, чай, какао-порошок, печиво, сухарики, бульйони швидкого приготування, борошно тощо.

Це загальні поради. Можливо, вам необхідне спеціальне харчування і важливо запастися безлактозним молоком або безглютеновими хлібцями.

Якщо у вас немовля, яке харчується сумішшю, розрахуйте, скільки суміші буде необхідно запасти на 10-14 днів.

На випадок надзвичайної ситуації є велика спокуса затарити морозильну камеру великою кількістю різної поживи.

Не поспішайте з цим, пише експертний сайт Skilled Survival, подумайте про їжу, яка може довго зберігатися і без холодильника. Це крупи, консерви, горіхи, сухофрукти, в’ялене м’ясо типу суджука тощо.

Аптечка та засоби особистої гігієни

Перевірте, чи є в наявності:

 
  • термометр;
  • пінцет;
  • ножиці;
  • ліки проти болю та лихоманки;
  • ліки, які ви маєте весь час приймати проти хронічних захворювань;
  • антисептики для ран та шкіри;
  • ліки на випадок отруєння;
  • бинти;
  • вата;
  • пластир;
  • шприці;
  • мазі від укусів комах та сонячних опіків;
  • ліки проти алергії;
  • засоби особистої гігієни (мило, зубна паста, зубна щітка тощо);
  • памперси;
  • серветки;
  • туалетний папір.

Якщо ви носите лінзи – чи є у вас достатня кількість розчину для них? При собі краще мати готівку – не розраховуйте лише на термінали. Але не перенавантажуйте свій дім непотрібними запасами та мотлохом.

Весна близько! Цілком можливо, що все завершиться швидше, так і не почавшись.

vsviti

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини