Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 00:16:19

Прилучани святкували "Проводи Зими — зустріч Весни"

02.03.2020   13:11Агенцiя

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня. 29 лютого у Прилуках на Центральній площі міста пройшов обрядове свято-ярмарок «Проводи Зими – зустріч Весни», адже це одне з найулюбленіших зимово-весняних свят українців.

Свято Масниці – це найвеселіше слов’янське свято, яке дісталося нам у спадщину від язичницької культури, і збереглося до наших днів. У цей час сама природа радіє, весь світ готовий прокинутися і почати нове життя. Всі ми чекаємо на те, аби швидше закінчилася зима, а прийдешня весна приносила лише радість.

Традиційно проводи зими завжди супроводжувались танцями, піснями, постановками веселих вистав, пригощаннями варениками та обрядом спалювання дідуха. Це символічне прощання з усіма життєвими негараздами і проблемами, які разом із тліючими вуглинками розвіюються вітром, звільняючи простір для світла, тепла і добра. Такі свята несуть в собі основну мету – виховати у прилучан інтерес і повагу до самобутньої культури слов’ян, розширити знання про народну творчість, традиції і обряди.

У заході взяли участь міський голова Ольга Попенко, депутати міської та обласної рад, посадовці та члени виконавчого комітету міської ради, заступники міського голови, представники громадськості та молодь міста.

Народні гуляння супроводжувалися веселими конкурсами, вікторинами та іграми, а концертна програма від творчих колективів міста створила атмосферу і колорит справжнього українського свята з усіма його традиціями. На святковому ярмарку містяни також мали змогу придбати продукти харчування та різноманітні вироби ручної роботи. Традиційні українські страви створили чудовий настрій усім присутнім на святі.

Кульмінацією обрядового свята «Проводи Зими — зустріч Весни» традиційно лишається і донині спалювання опудала Зими. Ближче до вечора на площі розпалиться велике багаття, на якому згорить солом'яне опудало зими, що йде.

Кожен з учасників та гостей свята має змогу почастуватися різноманітними смаколиками й напоями. Дітвора розважаєтьсяя на каруселях та інших атракціонах.

Масниця відбулася – весна розпочалася.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові 19:57

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора та двох його спільників, які скоїли підпали ресторанів в Чернігові.

Енергостійкість бізнесу в дії…

Енергостійкість бізнесу в дії… 16:55

Кафе «Городок» у прифронтовому Новгороді-Сіверському — приклад того, як родинна справа розвивається навіть у непрості часи. Наприкінці минулого року кафе зробило важливий крок уперед — розширило послуги з приготування їжі завдяки гранту за програмою «Власна справа», яку адмініструє державна служба зайнятості.

Бронза чемпіонату України: Вікторія Прачик — серед призерок юніорських змагань з лижних гонок 13:47

З 05 до 09 лютого у селі Яворів Львівської області проходив Чемпіонат України з лижних гонок серед юніорів, юніорок та молоді (U-23).

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону 13:44

Українцям, які перебували у полоні, або ж родинам тих, хто досі залишається у російській неволі держава надає соціальну, правову та фінансову підтримку. Нижче розповідаємо про виплати, які можуть отримати звільнені з полону та родини полонених.

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа»

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа» 12:54

Відкрити бізнес з нуля в наш час – завдання не з легких. А для матері-одиначки, яка сама відповідає і за дитину, і за завтрашній день, це може здаватися майже неможливим.