Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:41:26

26 лютого - Всесвітній день неквапливості

26.02.2020   07:05Агенцiя

26 лютого відзначається вельми оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), який до теперішнього часу вже набув статусу міжнародного дня.

календар

календар

Ідея установи такого свята належить італійцям. Саме вони - дуже активний і емоційний народ - вперше відзначили День неквапливості в 2007 році, з метою неквапливо насолоджуватися життям в кожен його неповторний момент. І це не дивно - в наше століття швидкостей і прогресу багато хто забуває про приємні щоденні дрібниці, улюблені заняття і взагалі про якість життя.

Велика частина працездатного населення світу змушена проводити в офісах або іншому робочому місці більше 12 годин на день, що, безсумнівно, завдає шкоди фізичному і моральному здоров'ю. Що позначається і на нашому близькому оточенні - сім'ї, друзях, коханих ... Тому таке свято просто необхідне сучасному суспільству, а його ініціаторами виступила італійська асоціація "Мистецтво повільно жити", що проголосила гаслом Дня "не поспішай і придивись моментом".

Також дана асоціація розробила 14 заповідей відмови від поспіху, яких слід дотримуватися, щоб встигнути відчути всі принади буття і зробити своє життя більш комфортним. Серед них - це рада вставати вранці на кілька хвилин раніше, щоб насолодитися сніданком, або, наприклад, не нервувати, стоячи в пробці, а присвятити цей час прослуховуванню улюбленої музики, читання книги або спілкуванню з водієм сусіднього автомобіля, повідомляє calend.ru.

І, звичайно ж, в рамках Дня неквапливості проходить чимало цікавих заходів. Наприклад, в Римі проводиться "Повільний марафон", учасником якого може стати будь-який житель Італії або гість країни. Дистанція марафону - 300 метрів (можна сказати, спринтерська), але подолати її треба не швидше, ніж за 87 хвилин (!), і при цьому жодного разу не зупиняючись. У Мілані - відомої економічної столиці Апеннін - пішли далі - в цей день перехожим, що поспішають, навіть виписують символічні штрафи. Подібні "покарання для поспішаючих" вводяться і в інших італійських містах.

А ще в багатьох регіонах Італії, вже за традицією, в День неквапливості багато жителів віддають переваги справах, на які "хронічно не вистачає часу" - вони відвідують поетичні та літературні читання, музичні концерти, проводять час за улюбленим заняттям або просто насолоджуються інтелектуальної бесідою за неспішної трапезою.

Треба сказати, що таке цікаве свято не могло залишитися непоміченим. І в наступні роки ініціативу проведення Дня підтримали багато світові столиці - Лондон, Париж, Нью-Йорк і інші. Причому до проведення заходів під час Дня, не дивлячись на здавалося б його курйозний характер, ставляться з повною серйозністю. Адже він закликає всіх нас - зайнятих людей, у кого постійно не вистачає часу на прості життєві радощі, - зупинитися і не поспішаючи обміркувати своє життя і отримати насолоду від кожним її миттю тут і зараз.

Причому сьогодні все частіше звучить заклик не просто підтримати ініціативу "неквапливого насолоди життям", а й "неспішного, повільного харчування", який зародився як протиставлення швидкому. Тобто ідеологи Дня закликають відмовитися від некорисного фастфуду і приймати їжу неспішно, насолоджуючись і смакую кожен шматочок здорової та якісної їжі.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини