4 січня - Міжнародний день Брайля
4 січня відзначається Міжнародний день Брайля, який підкреслює важливість і вплив системи письма, що складається з опуклих крапок для людей з порушеннями зору.

В основі шрифту Брайля – комбінація із шести крапок, у якій зашифрована певна літера алфавіту, цифра або символ.
Шрифт Брайля надає людям з порушеннями зору можливість мати незалежний доступ до інформації, у тому числі й до інформації про свої права.
Зокрема він сприяє забезпеченню кращого доступу до виборчого процесу для людей із порушеннями зору.
Наприклад, в Індонезії, Індії, Македонії та Східному Тиморі шрифт Брайля та/або тактильні бюлетені використовуються під час виборів, аби люди з порушеннями зору могли віддати свій голос без сторонньої допомоги.
В Україні використання таких бюлетенів ще не було інституціоналізовано, проте відповідні рекомендації включені у виборче законодавство.
Міжнародні стандарти підкреслюють, що кожен повинен мати можливість голосувати незалежно й таємно. Брайль і тактильні бюлетені є одними з інструментів, за допомогою яких це право забезпечується для незрячих та людей із порушеннями зору, гарантуючи, що держави дотримуються вимог щодо доступності, визначених Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про права людей з інвалідністю, яку також ратифікувала Україна.
Останні новини Чернігівщини

Архієрейське богослужіння в Михайлівському храмі м. Бобровиця 08:34
28 лютого у Неділю про блудного сина, у храмі Архістратига Божого Михаїла м. Бобровиця було звершено Божественну літургію.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:26
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 28 лютого по 8:00 1 березня 2021 року.

4285 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні 08:18
Захворіли 258 дітей та 93 медпрацівники.

Тарифи на комунальні послуги з 1 березня 07:51
Ціна на електроенергію в березні буде такою ж, як у лютому. До кінця місяця для населення зафіксовано єдиний тариф 1,68 грн/кВт.