Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:56:07

5 проблем, з якими часто зустрічаються тривожні люди

10.11.2019   15:09Агенцiя

Розуміти свою тривожність – це вже крок до її подолання. Видання Psychology Today наводить 5 проблем, які специфічні для людей, схильних до проявів тривоги.

Розуміння цього може допомогти уникнути неприємних ситуацій та звернути увагу на свій стан.

✅ Вам іноді важко відрізнити прояви тривожності від проявів фізіологічного захворювання або побічних дій ліків. Коли ви знаходитесь в стані тривоги, ви можете відчувати такі симптоми як утруднене дихання, легке запаморочення, діарея.

Новий медичний стан чи приймання нових медикаментів є дуже стресовою подією для тривожної людини. І чим більше така людина приділяє увагу своїм симптомам, тим гірше вони можуть проявлятися. 

Оптимізм інших людей та намагання без чітких гарантій запевнити, що "все буде добре", може погіршити ваш стан.  Тривожні люди часто намагаються впоратись зі своєю проблемою через "захисний песимізм".

Вони не тішать себе надіями, щоб потім радіти гарним результатам, а не переживати про несподівано погані наслідки.

Це може навіть призводити до конфлікту з оптимістичними від природи людьми, які вважають, що найкращий спосіб попередити тривогу, це налаштуватись на позитив. 

✅ Коли інші люди мають розв'язувати ваші проблеми, це може завдавати стресу.

Психотерапевт Еліс Бойс наводить приклад з власного досвіду.

"За останні декілька місяців у мене були проблеми з проплатою медичних рахунків. Я люблю сплачувати рахунки відразу після отримання, але тоді кожного разу, через помилки, цей процес затягувався.

Розв'язання цієї проблеми не вимагало багато дій від мене, проте вимагало дій інших людей. І це очікування дуже дратувало мене", каже вона.

За словами Бойс, в результаті, людина може почати робити неправильні компульсивні дії. Наприклад, сплатити рахунок, який не має сплачувати, просто тому що легше розплатитись, ніж чекати, поки проблему вирішать працівники банку. 

✅ Вам іноді дуже важливо відстояти свою позицію в дрібницях. Якщо деякі речі не виконуються так, як того хоче тривожна людина, це може вибивати у неї грунт під ногами.

Наприклад, їй хочеться піти з заходу раніше, мати додаткову копію документу або запасний план тощо.

Проблема в тому, що така прискіпливість може дратувати інших. Дуже часто такі перестороги здаються перебільшеними, а ви вимагаєте від людей додаткових зусиль, тому що хочете знизити рівень вашого стресу. 

✅ Ви можете відкладати заплановані справи, тому що вважаєте, що психологічно не зможете впоратись з усім, що викликає вашу тривогу. Це не можна назвати прокрастинацією, бо ви все ж таки виконуєте необхідні завдання, але ви розтягуєте терміни роботи. Вам здається, що ви не потягнете більш як 1-2 пункти в списку справ, які викликають тривожність. 

Як це вирішити

  • Чим краще ви розумієте свої тривожні моделі поведінки, тим легше вам буде помітити їх та розвинути стратегії, які допоможуть з цим впоратись. І для цього потрібно дуже чітко розібратись в усіх тригерах, емоціях та власній поведінці. Можливо, має сенс прочитати, що таке взагалі тривожність та як вона проявляється. 
  • Коли мова йде про важливі стосунки, наприклад, вашого партнера, дуже важливо, щоб ви обидва розуміли, коли саме ваша поведінка керується тривожністю. Також варто домовитись, що ви готові сприймати інформацію про це від інших людей. Наприклад, ваш партнер може вказати, коли саме ви переходите межі, але в той час він/вона має дозволити вам використовувати таку модель поведінки, яка дійсно допомагає вам заспокоїтись. 
  • Ви маєте право відстоювати свою позицію. Наприклад, триматись стратегії "захисного песимізму" і сказати, що підбадьорювання далеко не завжди вас заспокоюють. З іншого боку, краще розуміння себе допоможе вам прийняти й інші моделі мислення.
  • Якщо є певні ситуації, які підвищують вашу тривожність, є сенс прописати їх та нагадати собі, що коли вони виникають, варто бути терпеливим і спробувати впоратись зі своїм відчуттям терміновості.

джерело

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.