Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 19:05:06

Історії про сендвічі з усього світу

03.11.2019   18:28Агенцiя

3 листопада у США відзначають національний день сендвіча, хоча поступово цей день стає міжнародним, адже бутерброди популярні й улюблені в різних країнах. Практично в кожній є свої традиції та історії, пов'язані з сендвічами.

Факт 1. Графський бутерброд

Перший сендвіч з'явився на світ і отримав свою назву в 18 столітті завдяки англійському лорду Джону Монтегю, у якого був титул четвертого графа міста Сендвіч (він же сандвіч). На честь нього, до речі, названі Південні Сандвічеві острови в Південній Атлантиці, майже біля самої Антарктиди, а ще Сандвічевими островами хотів назвати нинішні Гаваї Джеймс Кук, але назва не прижилася. Джон Монтегю був завзятим картярем, і щоб не відриватися від гри, він просив приготувати йому ситне блюдо - покласти шматок м'яса між двома скибками хліба. Перша письмова згадка слова "сендвіч" з'явилася 24 листопада 1762 в журналі Едварда Гиббонса, англійського письменника та історика.

Факт 2. Для мадам і месьє

У 1910 році в паризьких кафе та бістро з'явилося нове блюдо - крок-месьє. Крок - від французького croquer, хрустіти, а месьє - пан, само собою. Цей вельми витончений бутерброд з двох тостів з шинкою і сиром був вперше згаданий через вісім років в романі Марселя Пруста «У пошуках втраченого часу». Як водиться, месьє прийшов не один - привів із собою крок-мадам: теж сендвіч з шинкою і сиром, але в елегантному "капелюшку" - яєчні.

Факт 3. Солодке життя американських школярів

У Сполучених Штатах Америки щодня з'їдається 300 мільйонів сендвічів - в середньому, один сендвіч в день припадає на кожного американця. Причому, різноманітність цього виду фастфуду в США така велика, що точної кількості найменувань ніхто не знає. Відомо, що найпопулярніший - сендвіч з арахісовим маслом і полуничним джемом. Згідно зі статистикою, кожен американський школяр з'їдає більше 2000 таких бутербродів до моменту закінчення середньої школи.

Факт 4. Матір Божа!

Найдорожчий сендвіч за всю історію був проданий теж, звичайно, в США - в 2004 році на аукціоні за 28 000 доларів! За десять років до цього домогосподарка Дайан Дуйсер з Флориди приготувала звичайний сендвіч з сиром собі на сніданок, але як тільки вона збиралася відкусити шматочок, то побачила на ньому зображення ... Діви Марії. 10 років вона зберігала "святиню" - не могла її ні з'їсти, ні викинути, але сендвіч навіть не запліснявів. Продаючи сендвіч у 2004 році місіс Дуйсер розповідала, що він приніс їй удачу: одного разу вона виграла 70 000 доларів в казино поруч з будинком у Флориді.

Факт 5. Сендвіч здорового італійця

У 2004 році в маленькому містечку на півдні Італії приготували дуже довгий сендвіч - протяжністю 2081 футів (майже 635 метрів)! Для виготовлення булочок потрібно 800 кілограмів борошна і 400 літрів води, а для начинки знадобилося 200 кілограмів салямі! Створювали цей гастрономічний шедевр протягом доби - в результаті він потрапив в Книгу рекордів Гіннеса, як найдовший в світі сендвіч. 

Факт 6. Риба є!

Найпопулярніший сендвіч в Туреччині - балик екмек - придумали який місцеві рибалки. Назва перекладається просто - "риба в хлібі". Місцем народження цього корисного фастфуду стала пристань у Галатського моста в Стамбулі, де був ринок з рибою, виловленої в Босфорі і Мармуровому морі. Скумбрії було так багато, що спритні моряки вирішили тут же смажити філе на грилях і продавати в свіжому хлібі з луком і помідорами. Блюдо так всім сподобалося, що тепер балик екмек готують і в інших країнах світу.

джерело

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини