Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 11:01:23

Як приборкати хронічну втому?

06.10.2019   19:12Агенцiя

Хронічна втома виникає з різних причин і проявляється, здебільшого, в тому, що після сну чи тривалого відпочинку ви не відчуваєте приливу сил і так триває протягом кількох місяців.

Робота без вихідних, недоспані ночі, сварки з рідними чи колегами, відсутність здорових звичок виснажують організм та можуть привести до хронічної втоми, яка у свою чергу може стати передумовою більш серйозних проблем.

До симптомів хронічної втоми належать безсоння вночі та сонливість удень, відчуття втоми після сну та відпочинку, погіршення пам’яті, роздратування, часті головні болі та спазми у м’язах. На початковому етапі хронічна втома погано позначається на виконанні роботи, потім можуть виникати вірусні захворювання, конфлікти із близькими, а далі — можливі неврологічні захворювання та депресії. Тому, якщо ви помітили декілька з вищеперерахованих симптомів у себе, радимо якнайшвидше боротися із небезпечним недугом.

Відмовтеся від кофеїну або обмежте обсяги його вживання

Якщо ваш день переповнений вживанням кави, а надвечір серце вискакує з грудей і наступає безсоння, то вам потрібно терміново коригувати вживання кофеїну. Для початку не відмовляйтеся від кави зовсім, щоб організм не отримав ще більший стрес, а просто обмежте її кількість до 1-2 філіжанок за день. Нехай альтернативним напоєм для вас стане цикорій, трав’яний чай або, хоча б, кава без кофеїну.

Слідкуйте за своїм харчуванням

 Щоб побороти хронічну втому, необхідно для початку побороти власні шкідливі звички. Намагайтеся вживати якнайбільше овочів та фруктів, не перевантажуйте свій шлунок жирною вечерею, пийте більше води та уникайте алкоголю. Обмежте вживання солодкого і фаст-фуду, адже ці продукти перезбуджують нервову систему і викликають залежність.

Більше рухайтеся

Фізична активність піднімає настрій та допомагає подолати проблеми зі сном. Якщо ви не уявляєте, як вам може підняти настрій виснажливе тренування у спортзалі чи біг о 5:00 ранку, то спробуйте більше ходити пішки. Прогуляйтеся ввечері парком чи пройдіть пішки декілька зупинок громадського транспорту. Свіже повітря та рух допоможуть вам заснути та почуватися краще.

Скоротіть час, який присвячуєте гаджетам, особливо перед сном

У смартфоні можна провести багато часу і навіть не помітити цього. Замість читання політичних коментарів у Facebook можна провести час із сім’єю, прогулятися на вулиці чи навіть лягти раніше спати. Важливо уникати блакитного світла від екранів, яке перезбуджує нервову систему і не дає організму розслабитися та налаштуватися на сон. Тому, коли використовуєте телефон ввечері, вмикайте нічний режим, щоб отримувати тепліше світло, яке і потрібно організму ввечері.

Налаштуйте режим дня

Навчіть свій організм приймати їжу, відпочивати та бути активним у відведенні для цього години. Тоді вам буде легше прокидатися вранці, спати вночі та продуктивно працювати протягом робочого дня. Для початку потрібно поставити собі за правило лягати спати сьогодні, а вставати – завтра. Тобто ваш відхід до сну не повинен бути після 24:00.

Краще, звичайно, якщо ви взагалі зможете лягати о 22:00, тоді сон приносить найбільше користі, але не кожен може дозволити собі таку розкіш. Створіть ритуали, які допоможуть налаштуватися на сон: прогулянка, душ, провітрювання кімнати, трав’яний чай перед сном. Такі прості дії з кожним днем будуть покращувати ваш нічний відпочинок.

Медитуйте та розслабляйтесь

Тепла ванна з ароматними косметичними засобами чи свічками допоможе розслабитися ввечері, а контрастний душ приведе в тонус ваш організм вранці. У щоденних турботах не забувайте приділяти час собі та робити те, що допомагає вам відпочити душею та забути про всі проблеми. Можете попрактикувати дихальні техніки чи медитацію. Це допоможе вам заповнити нестачу сну, укріпити імунітет та зменшити роздратування чи занепокоєння.

Правильний розпорядок дня та здоровий спосіб життя здатні творити чудеса. Дотримуйтеся цих простих порад, правильно відпочивайте та не перезавантажуйте себе роботою. Тоді вам не будуть страшні ані хронічна втома, ані інші недуги сучасного суспільства.

джерело

Останні новини Чернігівщини

Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58

Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».

Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.

20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39

Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).

Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07

В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини