24 вересня - Міжнародний день караванника
Взаємна підтримка, захист та допомога в супроводі і транспортуванні торгових вантажів або пересуванням групи людей з однієї місцевості в іншу, колись спонукало нас до об’єднання. Так виникли каравани.
Вони стали настільки ефективні і надійні, що багато окремих мандрівників з часом більш воліли приєднатися до якого-небудь каравану, ніж відправитися у свою подорож самостійно і справа була не тільки в міркуваннях елементарної безпеки.
Вирушаючи в далеку дорогу з надією коли-небудь повернутися, людина починала розуміти, що далеко не завжди вона може розраховувати на власні сили або здоров’я, а останні часто могли змінити людині в самий не підходящий момент.
Навіть у сучасному світі з досягненнями в технологіях транспортування, з розвитком інфраструктури та інформаційної підтримки не можливо обійтися без подібних об’єднань. Згадаймо, наприклад, величезні каравани суден, які курсують Північними морськими шляхами, де ціла армада кораблів вибудовується слідом за криголамом або ж каравани, що доставляють гуманітарні вантажі в точки стихійних лих.
Почуття взаємодопомоги та почуття плеча, відкритість і готовність підтримати у важку хвилину - це ті відмінні риси, які притаманні всім, хто обрав своєю професійною діяльністю цю нелегку роботу. Далеко від сім’ї, від рідного вогнища вони перетинають величезні простори і долають великі відстані, стикаючись з найрізноманітнішими і непередбачуваними обставинами.
У 1995-му році, враховуючи внесок подібних об’єднань в суспільне і економічне життя безлічі регіонів Міжнародна асоціація по раціоналізації транспортно-вантажних операцій, за даними проекту DilovaMova.com, заснувала нове всесвітне професійне свято-Міжнародний день караванника. Дата цього дня була приурочена дню народження відомого британського навігатора і мореплавця Адама Вільямса, який народився 24-го вересня 1564-го року. Він вважається першим європейцем, який досяг узбережжя Японії і відкрив цей торговельний напрямок.
Останні новини Чернігівщини
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression
На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52
В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.
Сплачуйте податки правильно: детальний розбір на прикладі майнових податків 16:34
Для спрощення процесу сплати податків Державна податкова служба України підготувала для громадян пам’ятку з детальними інструкціями щодо сплати податкових зобов’язань з майнових податків, зокрема земельного податку, як через мобільні застосунки банків, так і у касі банківських установ