Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:09:39

6 вересня - Ленінграду повернуто історичну назву - Санкт-Петербург

06.09.2019   07:55Агенцiя

Санкт-Петербург заснований 27 травня 1703 російським імператором Петром I як фортеця під назвою Санктпітербурх на честь святого Петра, небесного покровителя імператора. У 1712-1728 і 1732-1918 роках — столиця Росії.

Будівництво міста почалося на невеликій Заячому острові на річці Неві при впадінні її в Балтійський затоку. Петро I ставив своєю метою модернізацію економіки Росії, встановлення тісного економічного, культурного і технічного взаємодії з більш розвиненими країнами Європи.

Санкт-Петербург розвивався по строго продуманим планом, який був остаточно розроблений до 1712 році. До будівництва міста залучалися відомі російські та іноземні архітектори, творіння яких дозволяють вважати Санкт-Петербург одним з найкрасивіших у світі.

Вражаючі архітектурні ансамблі, пишність палаців і соборів, красиві мости через численні річки і канали, широкі вулиці і великі площі, неповторна гармонія і суворе досконалість архітектури різних епох, різних стилів — все це додає Санкт-Петербургу особливу чарівність і своєрідність.

Актом від 31 серпня 1914 назву було замінено на російське — Петроград. У 1924 році, відразу після смерті В.І.Леніна, в пам'ять про нього місто було перейменовано в Ленінград.

6 вересня 1991 року Указом Президії Верховної Ради РРФСР Ленінграду було повернуто історичну назву — Санкт-Петербург. Після цього поступово були повернуті історичні назви багатьох вулиць, площ та інших міських об'єктів. А ось Ленінградська область зберегла своє радянське назва.

Санкт-Петербург — важливий економічний, науковий і культурний центр Росії, місто-герой. Він вважається одним з найкрасивіших міст світу. Одне зі своїх назв — «Північна Венеція» — місто отримало за свого розташування на 42-х островах, 99 каналах і притоках Неви, які органічно вписалися в план міста, і задали масштаб і напрямок основним його проспектами.

Останні новини Чернігівщини

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.