4 вересня - вийшла в ефір перша передача телевізійного клубу знавців "Що? Де? Коли?"
Живий символ Клубу знавців пугач Хомко з'явився в передачі «Що? Де? Коли?» у 1977 році.

4 вересня 1975 офіційно вважається днем народження гри. В цей день вперше вийшла в ефір «Сімейна вікторина «Що? Де? Коли?»».
З моменту першої появи в ефірі Центрального телебачення телевікторина відразу завоювала симпатії численної глядацької аудиторії.
За час своєї цікавої і тривалого життя на телебаченні передача придбала величезну кількість друзів, партнерів, прихильників і бажаючих сісти за стіл гравців, вона постійно змінювалася, ідучи в ногу з часом. Творці вигадували нові правила, розросталися команди, мінялися інтелектуальні лідери, удосконалювався і саме ігрове простір. Сьогоднішні змагання на знаменитих площадках «Що? Де? Коли?»І прославлені брейн-ринги істотно відрізняються від тих, які можна було побачити в прямому ефірі 10 або 20 років тому.
Наприклад, в 1975 році ні дзиги, ні сови в передачі ще не було. Дзига гравці починають крутити лише в 1976 році, а живий символ передачі пугач Хомко з'явився в залі ще через рік. Знавцями учасники передачі вперше називаються в 1979 році, і в грі з'являється перша музична пауза. Перший Чорний ящик з'явився в 1983 році. А перший прямий ефір програми відбувся — 24 жовтня 1986 року, і з цього моменту передача «Що? Де? Коли?»Виходить тільки в прямому ефірі.
З 1975 року беззмінним автором, а з 1978 року і ведучим гри, був Володимир Ворошилов, генеральний директор телекомпанії«Гра», академік російської академії телевізійних мистецтв«ТЕФІ» . 30 грудня 2000 року Володимир Якович провів свою останню гру. Після його смерті провідним вікторини став Борис Крюк, екс-ведучий телепередачі «Кохання з першого погляду».
Телевікторина «Що? Де? Коли?» - Це тест на інтелект і спосіб розвитку інтелекту. Знаючи кілька фактів, зіставити їх, знайти логічний хід і обчислити зовсім новий, раніше невідомий факт — саме в цьому полягає найвища інтелектуальне задоволення, яке приводить у цю гру тисячі нових і нових шанувальників.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.