Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 02:42:29

7 видимих ознак психо-старості: розпізнати, позбутися, запобігти

11.08.2019   20:33Агенцiя

Ніхто з нас не хоче виглядати старшою за свої роки. Як навчитися розпізнавати ознаки психологічної старості, повністю перемагати кожен з них і взагалі не допускати їх виникнення.

«А виглядаєш на всі 50…» Неприємно такий «комплімент» почути, чи не так? Але значно гірше не помічати, що за деякими психологічними ознаками виглядаєш значно старшим від свого календарного віку. Адже якщо таке роками триває, то організм і справді передчасно постаріє.

«А виглядаєш на всі 50…» — Як перемогти сім видимих ознак психо-старості

Старість фігури

1 — Зайва вага — «бонусні» 10 кілограмів додають років п’ять. Або більше, якщо не пощастить. Як правило, надмірна вага або викликана психологічними причинами, або ті ж причини заважають її скинути.

Захист: Здорове і помірне харчування і достатня фізична активність. Одним словом, ходіть пішки!

2 — Сутулість — неправильна постава додає вам вигляду літнього, жалюгідного, забутого життям створіння. Вона позначається на здоров’ї та настрої. Найчастіше люди сутуляться через глибинні психологічні причини, аж до проблем з «Я».

Звикайте стояти, сидіти та ходити з прямою спиною. Тренуйтеся, стоячи спиною біля стінки. Пропрацюйте разом з психологом неприємні емоції та стани, що заважають розправити плечі.

Захист: Завжди стежте за поставою, це вкрай важливо для здоров’я, тривалості життя та його якості.

3 – “Човгаюча” хода — важка, дійсно стареча. Те, як ми ходимо, впливає на те, як ми «йдемо по життю». І зворотний зв’язок — психологічні проблеми впливають на вашу ходу, не дають легко і впевнено простувати.

Порада: Освойте за допомогою психолога техніку «Хода могутності».

Захист: Як не банально звучить, але ходіть довго і правильно.

Очевидний вік

4 — Зморшки психологічні — пов’язані не з віком, а з постійним перебуванням в негативі, під стресом. Легко додають до віку 10-15 років.

Порада: Пропрацюйте психологічне коріння мікронапружень, пов’язаних з тією чи іншою зморшкою.

Захист: Регулярно медитуйте, розслабляючи обличчя. Робіть «енергетичний» масаж — погладжуйте обличчя долонями, попередньо розтерши й нагрівши їх до гарячого стану. Навчіться вимикати думки, щоб убезпечитися від зморшок на лобі.

5 — Маска замість обличчя — напружений вираз при мінімальній, а то й відсутній міміці. Може роками триматися і підвищувати ваш видимий вік на 5-10 років. Це відбувається, коли людина психологічно застряє в одній із соціальних ролей. Маска приростає до обличчя, кам’яніє сама і старить людину, яка її носить.

Пораду: Змінити стару платівку — вийти з ролі самостійно або за допомогою надійного психолога.

Захист: Запишіться в театральний гурток, щоб урізноманітнити міміку й амплуа.

6 — Застиглий погляд — зіниці напружено витріщаються в одну точку. Рухи погляду за напрямами або в кругову утруднені: фізичний дискомфорт і психологічні блоки. Розумові здібності ослаблені. Свідомості немає швидкого доступу до внутрішніх ресурсів: приємних спогадів, позитивних емоцій. Такий втомлений погляд формується завдяки багатогодинному сидінню біля телевізора чи комп’ютера і додає кілька років до вашого вигляду.

Порада: Пройдіть кілька сеансів ДПРО (десинсибілізації та пророблення травм рухами очей) у психолога, щоб опрацювати блоковані стани та звільнити очі.

Захист: Викиньте телевізор вже зараз! Обмежте спілкування з комп’ютером і смартфоном. А замість цього — читайте книги!

7 — Гримаси — дивні дисгармонійні риси, яких набуває обличчя, коли людина намагається посміхнутися або висловити ще якусь емоцію. Може щонайменше років на двадцять зістарити… Іноді це такий стан, немов люди мімікою намагаються передати одночасно два суперечливих стани (ліва і права півкулі сперечаються). Або якась застигла емоція фоном висвітитися намагається.

Порада: Це комплексна проблема — обов’язково зверніться до психолога.

Захист: Будьте щирими!

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).