11 серпня - День працівників ветеринарної медицини
За статистикою, майже 80% практикуючих ветеринарів складають жінки Професійне свято День працівників ветеринарної медицини в Україні відзначається у другу неділю серпня.
Встановлено Указом Президента України за ініціативою Міністерства аграрної політики в 2001 році.
Святкується фахівцями ветеринарами традиційно.
Термін «ветеринар» походить від латиноамериканського слова і означає людину, яка робить тварину знову «працюючую».
Найпопулярніша тварина, яка з’являється на їх ветеринарному столі, наші найближчі чотириногі друзі - собаки.
За статистикою, майже 80% практикуючих ветеринарів складають жінки.
Ветеринарна наука свідчить, що близько 61% всіх збудників хвороб у людей приходять від тварин. У певних ситуаціях у ветеринарів може бути дуже небезпечна робота. Незалежно від того, наскільки добре себе веде та чи інша тварина, немає ніякого способу визначити, що може статися з ветеринаром в процесі його роботи. За статистикою, більш ніж половина усіх ветеринарів отримають серйозні травми при лікуванні тварин і тим не менше, вони не відступають. Навпаки, їх любов до своєї роботи змушує відступати ті хвороби, з якими вони борються, рятуючи наших улюблених тварин.
Професійне свято працівників ветеринарної медицини встановлено Указом Президента України № 1035/2001 від 1 листопада 2001 року, відзначається щорічно у другу неділю серпня і носить назву «День працівніків ветеринарної медицини».
Це професійне свято в 2001 році встановлено Президентом України Леонідом Кучмою. Леонід Данилович Кучма відзначив вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища, крім того була підтримана ініціатива Міністерства аграрної політики України.
В 2019 році День працівників ветеринарної медицини припадає на 11 серпня.
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).