Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 17:16:31

Work-life balance: 5 основних правил для досягнення гармонії

28.07.2019   20:59Агенцiя

Важко встигати все, але коли мова йде про роботу та сім’ю, – баланс прагнуть знайти всі. Чи можливо це? Досягати кар’єрних висот на роботі та бути найкращим батьком для своєї дитини, або люблячою дружиною та господаркою?

У 80-х роках минулого століття з’явився термін «work-life balance». Кембриджський словник пояснює його як співвідношення часу, який ви витрачаєте на роботу та те, що любите: сім’ю, хобі чи друзів. Люди, у яких цей баланс порушується, відчувають, що дещо у своєму житті пропускають, не можуть знайти собі місця і часто перебувають у поганому настрої. Внутрішню гармонію можуть втратити не лише трудоголіки, а й ті, хто присвятив себе домогосподарству чи материнству, забувши про успішну кар’єру. Відновити баланс непросто, але є декілька правил, які допоможуть вам бути в гармонії з самим з собою.

  1. Не беріть на себе більше як вісім соціальних ролей, тоді вам буде неважко балансувати між ними. Наприклад, підлегла, керівниця, матір, дружина, подруга, дочка, спортсменка тощо. Коли ця кількість перевищується, ви втрачаєте контроль над власним життям. Статистика свідчить, що частіше жінки не знають, як знайти баланс між роботою та сім’єю. Адже саме на них суспільство покладає більше соціальних ролей, які кожна з усіх сил намагається виконати, хоч це і робить їх нещасними. Тут важливо зупинитися і визначити, що для вас у пріоритеті. Після цього відкинути останніх декілька пунктів і забути про них назавжди.
  2. Слідкуйте за часом та графіками. Намагайтеся приділяти роботі тільки відведені години та дні. Не беріть невиконані завдання додому і не працюйте у вихідні. Подумайте, скільки часу ви витрачаєте на непотрібні речі, й відмовтесь від цього на користь того, що любите. Психологи радять дорогою з роботи налаштуватись на сімейне життя. Тобто залишити всі проблеми та інтриги на роботі і подумати, як проведете час з рідними, коли приїдете додому. Якщо ви дуже заклопотана людина і можете забути про обіцянки відвідати з дитиною зоопарк, внесіть це у свій робочий щоденник так само, як і вносите наради. Так вам буде легше слідувати графіку та виконувати важливі обіцянки.
  3. Забудьте про багатозадачність. Ви не зможете якісно виконати жодне із завдань, якщо візьметеся за них одразу (якщо ви, звичайно, не Юлій Цезар). Так само ви не зможете нормально працювати, якщо всі ваші думки будуть із сім’єю або з друзями за коктейлем. Те ж стосується робочих питань, які ви вирішуєте під час прогулянки з дитиною чи пробіжки. Тому прочитайте правило вище і розподіляйте час, який приділятиме різним аспектам свого життя. Не забувайте робити перерви на роботі, але не проводьте їх за блуканням інтернетом. Краще вийдіть з офісу та випийте кави на свіжому повітрі або зателефонуйте рідним.
  4. Приділяйте час лише собі. За виконанням своїх соціальних ролей не забувайте, що ви особистість, і влаштовуйте відпочинок від усіх інших ваших обов’язків. Так, виділіть час для повного релаксу: відвідайте перукарню чи масажиста, прогуляйтеся в парку чи сходіть у кіно без компанії, врешті-решт, прийміть теплу ванну за зачиненими дверима з улюбленою книгою і ароматичними свічками. Такі перезавантаження наповнять вас новою енергією та мотивацією звернути гори.
  5. Навчіться говорити «Ні». Не кидайтеся на допомогу всім і відразу. Якщо хтось вас просить виконати додаткову роботу, подумайте, чи не завдасть це збитків іншим аспектам вашого життя. Вирішіть, що для вас у пріоритеті: допомогти колезі і бути в його очах добрим другом, чи поїхати додому, щоб зготувати жінці вечерю і бути для неї найкращим чоловіком. Не соромтеся відмовляти, коли відчуваєте, що не впораєтеся з усім.

Ми віримо, що work-life balance – це реально. Для гармонійного життя просто треба навчитися чути свої бажання і не слідувати чужим установкам. Варто пам’ятати, що єдиної формули балансу не існує. Тому просто живіть тим, що любите, притримуйтеся перерахованих вище правил, й ідеальний рецепт гармонії прийде до вас сам.

джерело

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини