Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:18:25

10 причин випадіння волосся, і як це зупинити

07.07.2019   19:07Агенцiя

У нашому організмі все взаємопов’язане. І якщо наше волосся почало випадати, перш за все треба знайти причину.

В цій підбірці зібрані найпоширеніші причини проблем з волоссям і ділиться ними з вами.

1. Проблеми зі щитоподібною залозою

Чому?

Дисбаланс гормонів в організмі через:

  • менопаузу;
  • порушення ендокринної системи;
  • цукровий діабет.

Що робити?

Зверніться до лікаря-ендокринолога, він візьме всі необхідні аналізи та призначить лікування, якщо проблеми виявляться саме в цій сфері.

2. Жорсткі дієти

Чому?

Різке зниження ваги за короткий термін — це велике навантаження на організм, що призводить до зниження імунітету. А це причина втрати волосся. Якщо додаються застудні та інфекційні захворювання, то організму ще важче відновити себе.

Що робити?

Замість жорстких дієт практикуйте регулярну фізичну активність, що сприятливо позначиться на здоров’ї в загальному.

3. Хронічний стрес

Чому?

Хронічний стрес може викликати випадіння волосся, бо впливає на кровообіг шкіри голови. Але зазвичай втрата волосся від стресу швидко відновлюється.

Що робити?

Не забувайте про повноцінний відпочинок, знайдіть свій спосіб розслаблення. А якщо емоційні проблеми не проходять самі по собі, зверніться до професійних психологів.

4. Неправильний догляд

Чому?

Невідповідні засоби для волосся, часте використання фену і прасочок можуть погіршити вже наявну проблему, фізично травмуючи волосся.

Що робити?

Постарайтеся обмежити використання фену, прасочки та хімічних засобів, а також проконсультуйтеся з професіоналами про те, який догляд і засоби для стайлінгу підходять саме вам. До речі, попри численні розмови про шкоду SLS (лаурилсульфат натрію), його вплив на випадіння волосся не доведений. Навпаки, сучасні дослідження наполягають на непричетності сульфатів до випадіння волосся.

5. Лікарські препарати

Чому?

Деякі медичні препарати від підвищеного тиску, антидепресанти й т. ін. мають побічний ефект, що викликає втрату волосся. Після прийому препаратів волосяний покрив відновлюється, однак самостійно не можна переривати курс лікування.

Що робити?

Зверніться до лікаря за консультацією.

6. Анемія

Чому?

Анемія — один з факторів, що викликають втрату волосся, оскільки страждає кровообіг шкірного покриву голови. Якщо ви помітили такі симптоми, як сонливість, загальна слабкість, апатія, — це привід здати аналіз крові на гемоглобін.

Що робити?

Для початку додайте до свого раціону залізовмісні продукти (гранат, яловичину, яблука і т. д.). Якщо стан не поліпшується, здайте аналіз на гемоглобін, і нехай лікар призначить вам лікування.

7. Авітаміноз

Чому?

Причина випадіння волосся може бути прихована в дефіциті мікроелементів і вітамінів. Особливо важливо відновити дефіцит вітаміну С, який допомагає засвоювати залізо і стимулює вироблення колагену (він зміцнює капіляри, що живлять волосся). Також при дефіциті вітаміну В волосся стає ламким. Вітаміну В багато в цільних зернах, яйцях, дріжджах і печінці.

Що робити?

Харчуйтеся різноманітно і включайте продукти, багаті вітамінами С, В та іншими корисними мікроелементами. Також, проконсультувавшись з терапевтом, придбайте комплекс вітамінів.

8. Зміна температурного режиму

Чому?

Різка зміна температурного режиму може бути одним з чинників втрати волосся. Зимове переохолодження і вплив ультрафіолету влітку стоншують волосся.

Що робити?

Носіть головний убір в залежності від пори року. Якщо ви йдете в сауну, теж прикрийте волосся.

9. Спадкове облисіння

Чому?

Найпоширеніший фактор втрати росту волосся — спадковість. Ген облисіння може бути успадкований і по материнській, і по батьківській лінії.

Що робити?

Якщо ваші батьки мали проблему облисіння, то вас, швидше за все, вона теж торкнеться. Знизьте фактор ризику дотриманням профілактичних заходів (правильне харчування, здоровий спосіб життя). Обов’язково проводьте профілактичні обстеження і дотримуйтесь рекомендацій лікарів.

10. Захворювання шкіри голови

Чому?

Псоріаз, себорейний дерматит, грибкова інфекція (дерматомікоз) – найбільш часті захворювання, що викликають облисіння.

Що робити?

Такі симптоми, як свербіж, висипання, почервоніння на тлі випадіння волосся — привід терміново звернутися до лікаря.

Бонус

Простий тест на випадіння волосся

Знайдіть свою волосинку, яка випала, і уважно розгляньте її. Якщо на ній немає темної цибулинки, хвилюватися нема про що. Якщо цибулинка є, то потягніть пучок волосся на скронях і маківці. Якщо залишається більш як 5 волосинок, потрібно шукати причину випадіння волосся.

Джерело

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини