Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 12:05:18

8 простих правил для рівної, здорової та красивої засмаги

09.06.2019   10:02Агенцiя

Засмагу ввела в моду Коко Шанель у 1922 році. До цього він вважався ознакою низького соціального статусу, бідняків, які працюють у полі або на вулиці.

А ось аристократична блідість була предметом особливої гордості, адже завдяки їй можна було безпомилково впізнати людину шляхетного походження. Проте, велика Коко перевернула світ з ніг на голову, і ось вже сто років жінки слідують канону, який каже їм бути не тільки красивими, але й засмаглими. Втім, тут важливо не перегнути палицю. Рівна золотиста засмага виглядає розкішно, висохла темно-коричнева шкіра - жахливо. Ми підготували для вас кілька простих рекомендацій, як потрібно засмагати, щоб ваша засмага була ідеальною, і тішила вас ще довгий час після відпустки.

1. Підготуйте тіло до засмаги
Щоб сонячні промені глибше проникали в шкіру, а засмага лягла рівніше, за кілька днів до прийняття сонячних ванн гарненько відлущить з тіла всі мертві клітини за допомогою пілінгу або скрабу. Можна провести цю процедуру в салоні, а можна вдома, приготувавши натуральний скраб.

2. Правильно харчуйтеся
Інтенсивність нашої засмаги визначає наявність в організмі пігменту меланіну. Існують певні речовини, які підсилюють його вироблення (наприклад, бета-каротин). Як наслідок, ви загоряєте швидше, а засмага зберігається більш тривалий час. Щоб допомогти організму простимулювати утворення меланіну, потрібно просто включити у своїй раціон певні продукти, збагачені цими речовинами. Це морква, абрикоси, персики, дині, шпинат, червоне м'ясо та яловича печінка.

3. Підберіть хороший сонцезахисний крем

Ультрафіолетове випромінювання - головна причина старіння шкіри і появи на ній пігментних плям. Креми та лосьйони із захисним SPF фактором не тільки не дадуть вам обгоріти на сонці, але й допоможуть вашій шкірі надовго зберегти молодість. Розрахувати, який саме рівень захисту необхідний саме вам, дуже просто. Значення SPF фактору - це коефіцієнт збільшення часу безпечного перебування на відкритому сонці. Тобто, якщо ви можете перебувати на сонці, не ризикуючи отримати опік, 5 хвилин, то з захистом 20, цей час збільшується до години (5х20=60).

4. Засмагайте у правильні години дня

Найкращий час для засмаги - вранці до 10-11 годин і ввечері після 16-17. У цей час сонце знаходиться не так високо в небі і його промені не такі пекучі. Вони краще проникають у шкіру, ніж прямі денні, і не обпалюють її. Засмага, отримана вранці або ввечері, хоч і проявляється не так швидко, як денна, але тримається набагато довше.

5. Засмагайте в тіні

Як це не дивно, але у тіні люди також засмагають і навіть краще, ніж на сонці. Напевно, у кожної з вас є подруга, яка приїжджає з моря, маючи бронзову засмагу, при цьому дивуючись, як їй вдалося засмагнути, якщо вона всю відпустку просиділа в тіні. У попередньому пункті ми ж писали про косі сонячні промені. Саме завдяки ним, ви чудово засмагнете навіть під парасолькою, навісом або в тіні дерев. Тільки цей загар буде більш безпечним і стійким.

6. Рухайтеся

Найбільш рівномірну засмагу ви отримуєте не тоді, коли перевертаєтеся з одного боку на інший, лежачи на шезлонгу. Рівномірніше сонячні промені покривають ваше тіло, коли ви рухаєтеся! Для того, щоб у цьому переконатися, достатньо звернути увагу на засмагу тих людей, які постійно грають на пляжі у волейбол.

7. Не забувайте про зволоження

Перебуваючи на пляжі, не буде зайвим збризкувати обличчя та тіло термальною водою. А після засмаги обов'язково наносьте зволожуючі засоби. Це допоможе відновити втрачену вологу і уникнути сухості шкіри. Не обов'язково для цього вибирати щільні креми та лосьйони. Якщо ви віддаєте перевагу більш легким засобам, скористайтеся спреями.

8. Збережіть засмагу надовго

Якщо ви дотримувалися всіх наших рекомендацій, то, напевно, повернулися з моря з красивою, рівною і стійкою засмагою. Але, щоб точно зберегти морську засмагу надовго, закріпіть її річковою. Кілька вихідних, проведених біля будь-якого водоймища за містом, - і золотистий відтінок вашої шкіри буде ще довгі місяці тішити ваш погляд і викликати захоплення оточуючих.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).