Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 01:56:30

Цікаві факти про деякі танці

29.04.2019   14:27Агенцiя

Звідки походять сіртакі та полька, який танець приносить дохід до державної скарбниці, чи дійсно стриптиз став причиною студентських страйків у Франції? Про ці та інші факти читайте у підбірці далі.

Зачувши звуки сіртакі, багато хто згадує оливкові гаї, Богів з Олімпу і інших символи, які пов'язані із  Грецією. Але всупереч поширеній думці, сіртакі — це не народний танець жителів Греції і з'явився він у 1964 році. Сіртакі — це творіння композитора і хореографа кінофільму «Грек Зорба». До слова сказати, за задумом творців, в танці мали бути елементи із стрибками. Але оскільки актор, який повинен був виконувати танець, незадовго до зйомок зламав ногу, стрибки замінили на більш плавні рухи — саме ті, які відомі зараз у всьому світі.

Ті, хто вважає, що полька — це національний танець поляків, сильно помиляється. Назва танцю не має жодного відношення ні до країни Польщі, ні до польського народу. Придумали танець чехи, які обожнюють запальні танці. А оскільки в ньому використовуються укорочені, ніби півкроки, його і назвали полька (polika в перекладі з чеської означає «половинка»).

Існують танці, створені спеціально для того щоб веселити як глядачів, так і танцюристів. Найпоширеніший з них, танець-конкурс з повітряними кулями — невід'ємний елемент будь-якого весілля або корпоративної вечірки. Виконувати його непросто, хоча для цього і не потрібні спеціальні навички. Танцюристи затискають повітряні кульки лобами, животами або спинами (це залежить від розкутості конкурсантів і кількості випитого спиртного) і починають танцювати. Виграє в конкурсі та пара, яка протанцює найдовше, не порушивши дистанцію і не впустивши кульку.

Єгипетські танцівниці, які виконують танець живота, є одним із головних наповнювачів державного бюджету. Щороку мешканки Єгипту, які заробляють на життя участю у східних танцювальних шоу, віддають до державної скарбниці майже триста мільйонів доларів. Більше них приносить бюджету тільки Суецький канал, туристичні фірми та експортери нафти і бавовни.

Париж — батьківщина не тільки моди, а й стриптизу. Хвилюючий танець зародився у березні 1894 року в одному із кафе французької столиці. Історія його виникнення зовсім не така збудлива, як сам танець. Під час гуляння студентів-художників, дві нетверезі натурниці влізли на стіл і стали роздягатися, рухаючись в такт музиці. Відвідувачі кафе прийшли в такий бурхливий захват, що власник закладу був змушений викликати поліцію. Арешт перших виконавиць стриптизу послужив поштовхом до студентських заворушень, під час яких були людські жертви.

А ось ще один цікавий факт, пов'язаний з «пристойним» і «непристойним» в світі танцю. Невідомо, як відреагував би лорд Байрон на стриптиз, але є відомості про те, що, поглянувши на пару. що танцювала вальс, поет заявив, що партнери порушують всі норми пристойності і знаходяться дуже близько один від одного.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини