Цікаві факти про борги
10 місце. У Стародавній Греції на землі боржника кредитор встановлював табличку, що означала, що в разі невиплати боргу земля перейде у власність кредитора. Ця табличка називалася іпотека.

9 місце. У селах давніх слов’ян селяни користувалися паличками замість розписок. Наприклад, взяв селянин у сусіда в борг 4 мішки зерна. Він вистругає невелику паличку і робить на ній чотири зарубки. Що б додати такій розписці закінчений вигляд, він повинен її розколоти на дві половинки. Одну віддати сусідові, іншу залишити собі.
8 місце. Уїнстон Черчілль казав, що репутація держави найточніше визначається тією сумою, яку ця держава може взяти в борг …
7 місце. Олександр Дюма-батько був людиною до безумства щедрою. Не дивно, що він постійно знаходився в боргах. Дюма любив говорити: “Я ніколи і нікому не відмовляв в грошах, за винятком своїх кредиторів”.
6 місце. Якби ви жили в Англії XVI століття і були б боржником, то щоб уникнути арешту за те, що ви не сплатили борги, вам варто було б не виходити з дому: боржника не можна було арештовувати в його будинку.
5 місце. Знаменитий перехід в Юр’єв день заборонявся т.зв. “срібряникам” (так називали боржників). Для того, щоб повернути собі право переходу, їм слід було виплатити свої борги. До речі, за старих часів на Русі був один цікавий звичай: неспроможного боржника нещадно били на торговій площі при великому скупченні народу. Метою цього покарання було те, щоб боржник кричав як можна голосніше для того, щоб хто-небудь з його друзів або родичів, які стоять у натовпі, перейнявся співчуттям і сплатив його борги.
4 місце. Ізгоями на Русі ставали: попівський син, якщо не навчався грамоті (і який, таким чином, не міг зайнятися батьківського професією), князь, осиротілий раніше, ніж став князем його батько; знехтуваний громадою, а також купець, що не повернув боргу в строк.
3 місце. Середньовічним арабам заборонено було давати гроші під відсотки. Але спосіб обійти закон був. Наприклад, у присутності свідків покупець підписував з продавцем договір про купівлю раба за 1200 динарів, які він зобов’язувався повернути через рік. Тут же колишній покупець продавав цього ж раба старому господареві за 1000 динарів готівкою.
2 місце. Покарання за борги в період розквіту Римської Республіки (якщо борг не виплачувався протягом 60 днів) являло собою конфіскацію майна, причому боржник позбавлявся не тільки всього свого майна, але і честі. До речі, жителі стародавнього Риму виплачували свої борги щомісяця. Щоб не запізнитися з платежами, вони носили з собою спеціальні боргові книжки – календарі.
1 місце. У індіанців племені квакутл існує такий звичай. Якщо хто-небудь позичає гроші, то повинен залишити в заставу своє ім’я. До тих пір поки ця людина не поверне борг, до нього будуть звертатися тільки нечленороздільними звуками і підкликати жестами.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.