Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 06:57:04

Грошові рекорди

05.08.2012   13:55Агенцiя

Мова про гроші, хвороби, забобони та фрази пов'язані із грошима.

Найважчою металевою монетою вважається шведська монета прямокутної форми номіналом 10 далерів, яку випустили в XVIII столітті. Її вага складає 19 кілограмів 710 грамів!

Найбільша 100 000 доларова купюра з портретом 28-го президента США Вудро Вілсона була випущена в 1934 році.

Найдорожча у світі золота монета номіналом 1 мільйон доларів викарбувана в Канаді. Вона виготовлена із золота 999,99 проби, її вага складає 100 кг.

Найбільший у світі золотий зливок вагою 250 кг і вартістю 3,7 мільйона доларів відлитий в Японії.

Гроші та хвороби

Гроші є переносниками мікроорганізмів, здатних викликати серйозні хвороби. У деяких країнах туристам рекомендують частіше дезинфікувати руки, щоб уникнути можливості зараження. Найчастіше джерелом зарази виступають паперові гроші, на монетах бацили довго не затримуються. Євросоюз активно бореться з грошовими мікробами, наносячи на євровалюту спеціальний антибактеріальний склад, а японці винайшли спеціальні банкомати, які стерилізують банкноти.

Грошова лексика

Ми часто вживаємо вирази з грошовою лексикою, але рідко замислюємося над їх походженням. Сьогодні мало хто знає, що:

спочатку назви європейських грошових одиниць (фунт, марка, ліра, крона) були одиницями ваги;

слово “копійка” пішло від назви срібної монети, на якій був зображений Георгій Побідоносець із списом в руці;

“грошем” спочатку називали велику срібну монету, яка чеканилася в Італії;

слово “напартачити” має відношення до грошей: “партачами” в Стародавній Русі називали фальшивомонетників, а “партачити” означало “карбувати фальшиві монети”;

вислів “внести свою лепту” походить з Греції і означає внести мідну монету малої вартості як пожертвування;

“газетта” – це назва дрібної італійської монети. Рівно стільки в 1556 році коштувало перше друкарське видання міста Венеції. “Газетти” знецінилися сотні років назад, а “газети” схоже, будуть з людством завжди.

Грошові прикмети

З давніх часів у всьому світі намагалися притягнути гроші за допомогою різних магічних дій і ритуалів. Так, на сході в зоні багатства встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби. На Русі було прийнято класти дрібні монети під поріг або у фундамент будівлі, показувати гроші молодому місяцю і тримати віник в квартирі помелом вгору.

Грошові заборони

Якщо хочете, щоб у вас постійно водилися гроші, дотримуйте декілька правил:

не свистіть у будинку;
не перераховуйте дрібні гроші в гаманці;
не виносьте сміття після заходу сонця;
не давайте ввечері у позику гроші або сіль;
не кладіть гроші на стіл;
не метіть у квартирі різними віниками;
не змітайте крихти із столу рукою;
не залишайте гаманець порожнім;
не рахуйте гроші ввечері;
не тримаєте разом гроші різної валюти.
Грошова психологія

Виявляється, людство думає про гроші набагато частіше, ніж про секс! 92% жителів нашої планети рахують, що краще бути багатими, чим зустріти свою любов. Може бути тому фінансові розбіжності є однією з найчастіших причин розлучень.

Більшість мільйонерів ніяк не можуть визначитися у своєму відношенні до грошей. Вони їх одночасно і люблять, і ненавидять. Деякі навіть признаються, що гроші викликають у них тільки роздратування. Тож чи варто було їх заробляти?

Чверть населення земної кулі вважає, що може розбагатіти тільки завдяки виграшу в лотерею. Цікавий факт полягає в тому, що 51% усіх лотерейних білетів купує лише 5% гравців.

http://goldturtle.ru

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).