10 січня - День відкриття першої сесії Генеральної Асамблеї ООН
10 січня 1946 року в Лондоні розпочала роботу перша сесія Генеральної Асамблеї ООН. Примітно, що ця дата збігається з датою 26-ї річниці освіти Ліги Націй (League of Nations) — всесвітнього руху за мир і співпрацю між націями, — яка була заснована 10 січня 1920 і розпущена 18 квітня 1946 року. Її активи і зобов'язання були передані в ООН.

Генеральна Асамблея ООН була заснована в 1945 році відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй. З самого початку вона є головним дорадчим, директивним і представницьким органом Організації Об'єднаних Націй. Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних проблем, про які йдеться у Статуті. Одна з головних ролей відводиться Генеральній Асамблеї в процесі встановлення та кодифікації міжнародного права.
На першій сесії Генеральної Асамблеї були присутні представники 51 держави. В даний час до складу Генеральної Асамблеї входять 193 держави, які є членами Організації Об'єднаних Націй. Найбільш інтенсивно чергові сесії Генеральної Асамблеї працюють щорічно з вересня по грудень. З питань, що потребують невідкладного вирішення (боротьба з тероризмом, підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки), можуть скликатися спеціальні сесії і надзвичайні спеціальні сесії.
На кількох останніх засіданнях Генеральна Асамблея незмінно обговорює питання, пов'язані з врегулюванням глобальних проблем. На загальну думку всіх членів Генеральної Асамблеї, дві з найбільш гострих проблем: зміна клімату Землі і світова фінансово-економічна криза, негативні наслідки яких загрожують усьому людству, повинні бути вирішені в самі найкоротші терміни.
13 жовтня 2006 року на посаді нового генерального секретаря ООН був затверджений Пан Гі Мун.
Генеральній Асамблеї ООН належить ініціатива встановлення низки міжнародних свят . Один з них — День Організації Об'єднаних Націй, який відзначається щорічно 24 жовтня.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43
«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.
Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01
За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03
У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22
Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.