Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 11:07:16

5 січня - Свято Зервана-Карана

05.01.2019   09:22Агенцiя

Свято Зервана—Карана настає 4 - 5 січня, коли Сонце входить в 15 градус Козерога.

Напередодні цього дня - день порожнечі і мовчання. У цей час і до заходу постять.

Зерван — по зороастрийским поняттям - щось абсолютно непізнаване людиною, з іншого боку, до Зерваном звертаються за захистом від всяких спотворень, від зла. Зороастрійці вважають, що час буває чотирьох видів - минуле, сьогодення, майбутнє і вічне.

Зерван-Карана символізує замкнутий час, в якому живуть люди через подвійності їх природи. Тілесно людина живе в циклічному, замкнутому часі, тобто народжується і помирає. Душа і Дух його безсмертні, і перебувають у вічному.

Священні рослини - сосна і ялина - у цей день вони є основним прикрасою житла. Також на свято Зервана-Карана влаштовують факельні ходи.

Останні новини Чернігівщини

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41

До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.

У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36

Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини