3 головних міфи про цукор і як він насправді впливає на наше здоров’я
Американські вчені з’ясували, що солодке далеко не таке небезпечне для здоров’я, як ми звикли думати. Більш того, невелика кількість цукру навіть необхідно нашому організму для нормальної роботи.

Однак найчастіше ми зловживаємо морозивом, шоколадом, чізкейками та іншими смаколиками, щедро пропонованими нам кондитерами. Як результат – зайва вага, ранні зморшки, прищі і навіть більш серйозні проблеми зі здоров’ям.
Якщо вам дійсно потрібно зменшити споживання солодкого, ми розповімо, як це зробити.
Міф № 1: Солодке викликає цукровий діабет
Насправді споживання солодкого не призводить до цукрового діабету. Це захворювання обумовлене спадковим фактором або ж проблемами з підшлунковою залозою. Твердження, що цукор сам по собі небезпечний для здоров’я, – це маркетинговий хід. Насправді людина за день може без наслідків з’їсти 12 ложок цукру.
Міф № 2: Солодке викликає залежність
Популярна думка, що солодке викликає звикання у багато разів сильніше, ніж кокаїн, – повний абсурд, з’ясували вчені, адже, якщо людина раптом різко перестане їсти цукерки, у неї не буде так званої ломки, подібної до тієї, що виникає у людей з наркотичною залежністю. Та й в принципі людина не може повністю обходитися без цукру: цей вуглевод необхідний їй для життя.
Міф № 3: Потрібно відмовитися від солодкого, щоб зберегти молодість
При надмірному споживанні цукру колагенові волокна стають жорсткими, що призводить до обвисання шкіри. Втім, повна відмова від солодкого теж не кращий варіант: при дефіциті глюкози шкіра може сохнути.
Подивіться на фото вище, як виглядають зірки-однолітки. Гвінет Пелтроу дотримується здорового харчування і обмежує себе в споживанні цукру, в той час як Софія Вергара не раз зізнавалася в любові до солодощів. Обом актрисам по 46 років, обидва фото – 2018 року. Хіба можна сказати, що хтось із них виглядає старше? Головне – прислухатися до свого організму і споживати ту кількість глюкози, яка йому необхідна.
Коли варто зменшити споживання цукру?
Є ситуації, коли людині дійсно варто обмежити себе у споживанні солодощів. Крім цукрового діабету та інших хвороб, пов’язаних з виробленням інсуліну в організмі, це можуть бути такі випадки.
- Проблеми із зачаттям дитини. Вчені з Гарвардського університету з’ясували, що солодке зменшує якість яйцеклітин.
- Вагітність. Останні дослідження показали, що у дітей тих мам, які їли багато солодкого протягом виношування, підвищується ризик розвитку алергічної астми.
- Проблеми з потенцією. Підвищення глюкози в крові знижує вироблення тестостерону.
- Необхідність зосередитися. Велика кількість цукру в крові викликає пошкодження головного мозку, з’ясували дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
1. Замініть джерело задоволення
Вживання солодкої їжі провокує викид у кров ендорфіну – гормону радості і задоволення. Однак цю речовину можна отримати й іншим способом, наприклад, за допомогою походу в фітнес-клуб. Фізична активність теж сприяє виробленню гормонів щастя.
Доктор Комаровський пропонує схожий спосіб для дітей. Щоб відвернути маленького ласуна від цукерок, потрібно замінити йому задоволення від їжі іншими задоволеннями: наприклад, поїздкою на риболовлю, походом в парк атракціонів тощо. Чим більше втомленим і щасливим повернеться додому малюк, тим менше шансів, що він почне випрошувати солодощі.
2. Не забувайте про білки
Включіть до вашого раціону більше білкової їжі: такі продукти допоможуть вам швидше насититися і довше не відчувати голоду. Намагайтеся на сніданок і обід їсти м’ясо, рибу або молочні продукти. Американський дієтолог Крістін Гербштадт стверджує, що позбутися від тяги до солодкого особливо добре допомагає холодна індичка.
3. Замініть смак солодкого
Замініть смак солодкого іншим, більш потужним смаком. Для цього можна використовувати підсилювачі смаку, які застосовують у кондитерській сфері. Наприклад, корицю. У ній безліч корисних речовин, до того ж вона здатна регулювати рівень цукру в крові.
4. Не нервуйте
Часто причиною тяги до солодкого стає стрес. Справитися з ним допомагають серотонін і магній, а також вітаміни групи B. Якщо ви розумієте, що починаєте «заїдати» нескінченні проблеми тістечками, зверніться до лікаря: він з’ясує, яких речовин не вистачає вашому організму, і випише необхідні вам препарати.
Що стосується продуктів, то магнієм багаті бобові (особливо соя, арахіс і квасоля), гречка, чай. Вітамін B можна знайти в горіхах (наприклад, в кедрових і волоських), рибі і морепродуктах, в яловичій і баранячій печінці. А взагалі, постарайтеся максимально розслабитися і не турбуватися про кожну дрібницю.
5. З’їжте трохи червоної риби
Дієтолог Мерилін Гленвіла вважає, що непереборне бажання з’їсти шоколадку – це, можливо, насправді крик про допомогу вашого організму, який намагається таким чином повідомити про нестачу хрому. Щоб перевірити, чи так це, спробуйте замість солодкого з’їсти щось більш корисне з високим вмістом цього елементу, наприклад брокколі або червону рибу.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.