27 серпня - День Незалежності Республіки Молдова
День Незалежності, що відзначається щорічно 27 серпня, є важливим національним святом країни.
За даними Книги Рекордів Гіннеса за 2007 рік, саме тут розташовані найбільші в світі винні погреби. Підвали мають загальну протяжність близько 250 км. Під зберігання вина з них відведено приблизно 200 км.
Вони розташовані в молдавському селі Мілештій Мічь, в 15 км від Кишинева. Це справжнэ підземние місто, де свої вулиці, проспекти і затишні скверики. Деякі вина там зберігаються досить довго, проте саме сховище в нинішньому вигляді було побудовано тільки у 1969 році. Виноробство на цих територіях налічує майже 5000 років практики.
Найбільша тварина, яке коли-небудь жила на цій території, це предок сучасного слона. Його скелет був знайдений тут і зберігається в етнографічному музеї, який вважається другим за величиною в Європі. Якщо ви хочете побачити найбільшу печеру у світі, вона знаходиться в Криві, Молдова. Найдавнішому молдавському дубу понад 600 років, а найбільше село в Європі знаходиться також саме тут, в містечку Конгаз.
Відомо, що один з найвизначніших правителів Молдови, Стефан чел Маре (1457-1504), виграв 34 з 36 воєн, в яких брав участь.
Молдавське князівство як феодальна держава сформувалося у 1359 році. Національна історія пережила не мало потрясінь і випробувань. Наприклад, в 1812 році був підписаний російсько-турецький мирний договір, відповідно до якого Російська імперія приєднала східну частину Молдови, зробивши її російською провінцією. У 1918 році, коли імперія впала, а на зміну їй прийшла ще більш кривава "машина", країна поспішила об’єднатися з Румунією. Ця єдність тривало до 1940 року, до тих пір поки Радянська більшовицька імперія (союзник гітлерівської Німеччини на той час) не анексувала країну. Потім Молдова до 90-х років була територіальною одиницею у складі Радянського Союзу.
27 серпня 1991 року, з розпадом СРСР, Республіка Молдова стала незалежною і суверенною державою. Чудова європейська держава, розташована між Румунією і Україною, на жаль, станом на 2017 рік ще залишається частково окупованою агресивною Росією, "спадкоємицею" СРСР.
День Незалежності, що відзначається щорічно 27 серпня, є важливим національним святом країни. Традиційно, на честь цього торжества з офіційною святковою промовою звертається до народу Президент Республіки. У Кишиневі, столиці Молдови, і в інших містах країни організовуються і проводяться громадські концерти, ярмарки та заходи на свіжому повітрі. До 10-річчя незалежності, 27 серпня 2001 року, в Кишиневі відбувся перший військовий парад.
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.