Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 19:14:41

Ранок буває добрим: 10 інсайтів із бестселера Гела Елрода про те, як не проспати життя

08.07.2018   09:27Агенцiя

Щодня книжковий ринок відкриває світові безліч нових авторів, роботи яких допомагають читачам зробити власні відкриття.

Американський бізнесмен Гел Елрод ніколи не думав ставати автором бестселера та отримувати позитивні відгуки на нього на Amazon. Він був успішним торговим представником, і вже у доволі юному віці Гелу здавалося, що життя вдалося. Вперше все змінила автомобільна аварія: він отримав 11 переломів та впав у кому. Вдруге – фінансова криза 2008 року. В першому випадку він наново вчився ходити, в другому – «ставити на ноги» свою справу. Зараз Елрод вже пробігає ультрамарафони, а його система і однойменна книга «Чудовий ранок» переконали тисячі людей, що перша година після підйому може впливати на весь день і ціле життя.

1. Нове життя починається щоранку

Кожна людина мріє досягти максимуму в усьому, що робить. Ніхто не скаже, що кар’єри на «п’ятірочку» або стосунків на «сім» цілком достатньо, якщо можлива «десятка». Вся справа в тому, що ми змирилися з таким станом речей і не вимагаємо більшого. Посередні результати здаються максимумом, на який ми здатні при всіх зусиллях. Та Елрод стверджує, що створити «життя десятого рівня» значно легше, ніж здається. Потрібно лише змінити час ранкового пробудження та спосіб, в який ми проводимо ці перші безцінні хвилини.

    Насправді потрібно лише щодня приділяти час для того, щоб стати людиною десятого рівня, здатною творити, приваблювати, досягати і повсякчас підтримувати високий рівень успіху. Усе починається з того, як ти прокидаєшся вранці. Невеликі, прості кроки можна почати робити вже сьогодні, аби стати тим, ким ви маєте бути, і скрізь досягнути успіху, якого ви справді варті.

2. Вийти на новий рівень, визначивши поточний


Всього 5% людей в світі живуть тим життям, про яке завжди мріяли. Решта 95% лише мріють про те, що колись все зміниться. Проте для того, аби це сталося, потрібно визнати необхідність змін. Чи достатньо ви приділяєте уваги фізичній формі? Емоційному здоров’ю? Стосункам з іншими людьми? Покращенню фінансового становища? Ці аспекти визначають, чи сповна реалізований наш потенціал, і як можна вивести життя на принципово новий рівень, впливаючи на кожен із них.

    Якщо рішуче не налаштуємося на те, щоб почати думати і жити інакше, ніж більшість людей, просто зараз, ми погодимося на сіреньке життя, постійну боротьбу, невдачі і жаль, що переслідують людство. Потрібно зрозуміти, що ми маємо діяти і показати оточенню, чого може досягти людина, сповнена рішучості максимально використовувати свій потенціал. Інакше це негативно позначиться на наших друзях, рідних і колегах.

3. Відсутність змін – це наслідки. В чому причина?


Через «синдром дзеркала заднього огляду» ми сприймаємо минулий досвід як визначеність на майбутнє і все життя. Проте колишні помилки не мають впливати на нові рішення: їх потрібно переосмислити та відпустити, натомість вселивши у себе віру і здатність мислити більш масштабно. Серед інших причин відсутності змін – брак чіткої мети, через що ми живемо лише сьогоднішнім днем та обираємо шлях уникання дискомфорту на користь скороминучих задоволень. Відкладання всього на «понеділки» та «нові роки», обираючи прості рішення замість правильних. А підкріплюється це оточенням, яке чинить так само.

    Ніхто не хоче жити на полі бою. Усі хочуть бути вільними, лягати і прокидатися тоді, коли забажають, робити будь-що і будь з ким. Ми хочемо по-справжньому любити своє життя, роботу, людей, які оточують нас удома і на роботі. Таке наше бачення успіху. Однак ваше життя само не стане таким. Його потрібно «налаштувати». Якщо ви мрієте про незвичайне життя, з’ясуйте основні причини посередності, щоб вона не проникала у ваш світ, бо інакше вона, без сумніву, стане на заваді вашим планам.

4. Виклик посередності заради яскравого життя

Нескінченність сірих днів, місяців, років можна перервати в один момент. Для цього потрібно дати собі обіцянку, що з цієї миті все буде інакше, визначити, на які саме зміни ви готові піти і що для цього можете зробити. А далі йде найскладніше – дотримання цієї обіцянки. Звичайно, не варто чекати на результати одразу, проте вони з’являтимуться крок за кроком, доки не приведуть до бажаного. Життя ставатиме кращим, цікавішим та успішнішим, коли кращими і наполегливішими ставатимемо ми.

    Того дня, коли ви вирішите, що більше не згодні миритися з посередністю, ваше життя зміниться назавжди. Воно зміниться, коли ви збагнете, що саме сьогодні – найважливіший етап. Коли ви зрозумієте, що важливо саме те, що відбувається тут і зараз, адже ваші щоденні рішення і дії визначають ваше майбутнє.

5. Для чого ви встаєте з ліжка?

Якщо вам важко дається підйом, це означає, що ви не хочете проживати своє життя. Здається, що це не так? Тоді згадайте різдвяний ранок або пробудження в перший день відпустки. Ці відчуття не можна порівняти з боротьбою напередодні чергового робочого тижня. Тому якщо хочете щоранку прокидатися з відчуттям, ніби сьогодні Різдво, поставте собі відповідну мету. А якщо ви думаєте, що це неможливо, коли прокидатися доводиться так рано, а спати вдається так мало, спробуйте переконати себе в протилежному. Ще звечора засинайте з думкою, що часу на сон достатньо, і вдячністю за нього. Думка перед засинанням буде першою після пробудження.

    Вплив сну на фізичне самопочуття значною мірою залежить від особистих переконань людини у тому, скільки часу потрібно на сон. Іншими словами, наш стан уранці залежить не лише від того, скільки годин ми спали, а й від того, що ми говоримо про свої відчуття під час пробудження. […] Зв’язок між розумом і тілом дуже важливий, і я переконаний, що ми повинні відповідати за кожний аспект свого життя, зокрема маємо прокидатися щодня сповнені енергії і сил, хоч би скільки спали.

6. Чудовий ранок любить тишу

Зазвичай наш ранок проходить за одним з двох сценаріїв. Або він метушливий та напружений, сповнений думок та планів, або навпаки, млявий та непродуктивний. В обох випадках найкращим рішенням буде тиша та спокій. Вставайте та почніть молитися, глибоко дихати, медитувати, чи все одразу в довільному порядку. Така практика не забере багато часу, проте суттєво покращить фізичний та емоційний стан, а також допоможе зосередитися.

    Ви маєте зранку час, щоб зосередитися і звести думки до того оптимального стану, в якому ви перебуватимете весь день? Чи, навпаки, ви зазвичай встаєте з ліжка тоді, коли вже потрібно щось робити і кудись іти? Чи можна описати ваш ранок такими словами, як спокійний чи сповнений енергії? Якщо так, вітаю! Ви вже на крок попереду більшості людей.

7. Перемоги програмуються в свідомості, невдачі теж

Переконання про те, ким ми є і куди прагнемо, є визначальними у тому, чи вдасться це нам в кінцевому підсумку. Хороша новина – нам під силу ними керувати. Для того, щоб «перепрограмувати» себе, Гел Елрод рекомендує практикувати афірмації – позитивні твердження, які моделюють переконання про всі сфери життя. Їх можна повторювати зранку, а можна записати на папері і тримати перед очима. З часом вони замінять переконання, що саботують успіх, і стануть частиною мислення, яке спонукатиме до правильних дій. Візуалізація ж – корисна вправа на уяву, під час якої людина може «прорепетирувати» здійснення своїх мрії та прагнень, щоб напрацювати дії для досягнення мети.

    …більшість людей обмежується спогадами, відтворюючи і прокручуючи в голові минулі невдачі й душевні травми. Творча візуалізація дає змогу сформувати потрібне бачення, яке заполонить увесь розум і гарантуватиме захопливе і нічим не обмежене майбутнє. […] Щоденна проста візуалізація, на додаток до регулярного читання афірмацій, безперечно, запрограмує вашу підсвідомість на успіх. І ви почнете жити так, як потрібно для досягнення ідеального бачення, яке, зрештою, перетвориться на дійсність.

8. Розбудити тіло, щоб пробудився розум

Багато людей зробили пробіжки обов’язковою частиною ранку. Проте не бігом єдиним. Якщо ви не маєте для цього часу та можливості, можете обрати будь-який інший вид фізичної активності. Одним з них є, зокрема, йога – повна та збалансована система навантажень, яка поєднує розтягнення, силові вправи, стимулювання роботи серця і фокусування на диханні. Достатньо кількох хвилин, завдяки яким проясниться розум та активується енергія.

Ранкова гімнастика має стати невід’ємною частиною вашого дня. Навіть кілька фізичних вправ щоранку суттєво підвищать рівень енергії, зміцнять здоров’я і додадуть упевненості, підживлять емоційний стан і допоможуть ефективніше думати і краще фокусуватися на важливих моментах.

9. Бути кращим – це щодня вчитися у кращих

Для постійного розвитку потрібно читати. Беззаперечний факт. Питання в тому, чи необхідно читати багато, адже це потребує відповідну кількість часу. Насправді достатньо регулярності. Принаймні десять сторінок щодня – це приблизно 15 хвилин. 3650 сторінок на рік – 18 книжок по 200 сторінок. Деякі можна (і варто) перечитувати повторно для кращого засвоєння: підкреслювати важливе та повертатися час від часу до цих моментів. Читання – це нові знання та відкриття. Читання зранку – це порція натхнення завдяки цим відкриттям, і воно задає настрій всьому дню.

Головне – вчитися у фахівців, обізнаних у справі, яка вас цікавить. Не потрібно заново винаходити колесо. Найшвидший спосіб досягнути бажаного – брати за приклад життя успішних людей. Майже на будь-яку тему написано чимало книжок. Отже, знання, які ви можете отримати завдяки щоденному читанню, – безмежні.

10. «Бортовий журнал» на шляху до успіху

Невідповідність між тим, де ми знаходимось зараз, і тим, де хотіли б опинитися, може сильно демотивувати. Увага акцентується на помилках та огріхах, здобутки применшуються, а вже наявні успіхи – ігноруються. Проте можна скористатися перевагами цієї ситуації за допомогою щоденника. Записи в ньому – це констатація поточних результатів, формулювання бажань або вдячність за все, що вже вдалося досягти. Формат не важливий: це може бути як паперовий записник, так і онлайн-щоденник. Головне – зосередитися на вже виконаних справах, планах на майбутнє та отримувати задоволення від руху до них. Відчуйте, скільки відкриттів все ще попереду, і сміливо починайте новий день, який наблизить перетворення мрій на дійсність.

Найуспішніші люди, які живуть у гармонії з собою і спрямовані на досягнення успіху десятого рівня у кожній сфері життя, вдячні долі за те, що мають, завжди визнають свої досягнення і відчувають цілковиту згоду з теперішнім етапом життєвого шляху. В основі їхньої філософії – подвійні ідея: я роблю усе, на що здатен, однак я можу зробити більше. Така збалансована самооцінка не припускає почуття неповноцінності, не дозволяє нам думати, що ми чогось не можемо зробити, кимось не стали, чогось не досягнули, – і водночас допомагає прибрати прогалину в потенціалі у будь-якій сфері.

thepoint.rabota.ua

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 84 нових випадків COVID-19

Виявлено 84 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 21 вересня в області зафіксовано 84 нових випадків COVID-19.

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти 14:59

Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого на основі звернень та консультацій з регіонами переглянули карантинні обмеження для населених пунктів, віднесених до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА 14:42

Рівень підготовки теплогенеруючих підприємств та паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2020-2021 рр., а також розрахунки за спожиті послуги – основні питання засідання Антикризового енергетичного штабу, який 18 вересня в онлайн–режимі провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини 14:34

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в "Чернігівський центральній районній лікарні" 14:23

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська центральна районна лікарня» за період з 01.07.2017 по 30.06.2020 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 800 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини