Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 09:05:38

Найкращі ефірні олії для лікування укусів комах

24.06.2018   13:01Агенцiя

Укуси комах у весняно-літній період — звичайна справа. Більшість із них нешкідлива, але може викликати неприємні побічні ефекти, такі як свербіж, почервоніння, набряк і біль. Найпростіший спосіб уникнути цього — використовувати натуральні ефірні олії.

Ефірні олії — сильнодіючі засоби, які мають довгу історію використання для лікування найрізноманітніших захворювань, у тому числі й укусів.

Нижче ми перерахуємо 8 найкращих ефірних олій, які ефективно лікують укуси комарів, мурах, павуків або бліх.

8 ефірних олій від укусів комах

Олія м’яти

Олія м’яти перцевої — це універсальна олія, яку часто використовують для зняття болю та набряку. При нанесенні на шкіру олії (розведеної в олії-основі), вона створює відчуття охолодження — саме те, що потрібно після укусу. Під час дослідження вагітні жінки зі свербінням шкіри відчували значне полегшення симптомів після лікування олією м'яти перцевої, повідомляє Natural Living Ideas.

На додаток до полегшення печіння та свербіння, олія м'яти також діє як протимікробний засіб, що знижує ризик зараження після укусу. Також вона прискорює процес загоєння, а запах м'яти відлякує інших комах.

Олія чайного дерева

Є потужним антисептичним, антибактеріальним та протигрибковим засобом. Використовується протягом сотень років для лікування різних проблем шкіри та чудово допомагає від укусів.

Дослідження показують, що олія чайного дерева є природним антигістаміном, зменшує алергічні реакції та свербіж, а її антибактеріальні властивості запобігають росту бактерій і знижують ризик зараження.

Олія лаванди

Відома своїми заспокійливими властивостями, ефірна олія лаванди традиційно використовується для полегшення болю від опіків та укусів. Вона зменшує біль і заспокоює шкіру. Дослідження, проведене у 2013 році, показало, що діти, яким щойно видалили мигдалини, приймають менше знеболюючих засобів після вдихання лавандової олії. А дорослі, які страждають на мігрень, виявили, що вдихання запаху лаванди протягом 15 хвилин полегшує біль.

Олія розмарину

Дослідження показують, що розмарин має сильні протизапальні властивості, швидко знімає біль і набряки, викликані неприємними укусами комах. Його антимікробна активність знижує ризик зараження шкіри.

Розмарин має також багато інших варіантів застосувань, особливо коли справа стосується комах. Це популярний природний інсектицид, який утримує комарів та інших комах на відстані.

Олія камфори

Олія камфори ідеально підходить для лікування укусів завдяки своїм антисептичним, знеболюючим і протизапальним властивостям. Вона також діє як м'який інсектицид.

Камфора ідеально підходить для тих, хто страждає від частих укусів комарів і хоче позбутися безперервного свербіння.

Однак цю олію не можна наносити на укуси, у місці яких відчувається сильне печіння.

Олія ромашки

Ефірна олія ромашки полегшує біль і зменшує емоційний стрес. Дослідження показали, що вона має протизапальні властивості, які зменшують свербіж, печіння та набряки, викликані укусами. Вона більш ефективна, ніж деякі відомі засоби для зменшення подразнення. Коли дослідники порівняли ефект впливу компресу із ромашки з дією 1%-го крему гідрокортизону, вони виявили, що лікування ромашкою значно прискорювало загоєння, одночасно зменшуючи біль і набряк.

Олія лимонної трави

Олія лимонної трави допомагає лікувати укуси комах і зменшує ризик зараження завдяки своїм антимікробним властивостям. Цей антисептичний засіб також має протизапальну дію.

Ефірну олію лимонної трави можна також використовувати для поліпшення настрою, розслаблення м'язів, від головного болю і як захист від комах.

Олія базиліку

Ефірна олія базиліку має природні антимікробні властивості та містить багато антиоксидантів, лікує укуси та інші рани. Вона допомагає запобігти розвитку інфекції, полегшити роздратування та прискорити загоєння. Як натуральний інсектицид, олія базиліку також зменшує ймовірність повторного укусу.

Базилік також відомий тим, що він нормалізує травлення, полегшує головні болі та послаблює закладеність носа.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).