Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:03:23

26 лютого з легкої руки французького філолога Літтре пущений в обіг термін "мікроб"

26.02.2018   07:39Агенцiя

Автор терміну «мікроб» — французький філолог Еміль Літтре.

Мікроорганізми (мікроби) — назва збиральної групи живих організмів, які занадто малі для того, щоб бути видимими неозброєним оком. Їх звичайний розмір менше 0,1 мм.

До складу мікроорганізмів входять як без'ядерні (прокаріоти: бактерії, археї), так і еукаріоти: деякі гриби, Найпростіші, але не віруси, які зазвичай виділяють в окрему групу. Більшість мікроорганізмів складаються з однієї клітини, але є і багатоклітинні мікроорганізми. Вивченням цих організмів займається наука мікробіологія.

Мікроорганізми живуть майже повсюдно, де є вода, включаючи гарячі джерела, дно Світового океану, а також глибоко всередині земної кори. Вони є важливою ланкою в обміні речовин в екосистемах. У той же час патогенні мікроорганізми викликають хвороби людини, тварин і рослин.

Вперше мікроорганізми були відкриті більш 250 років тому, в 17 столітті, коли з'явилася можливість спостерігати їх за допомогою оптичних приладів, що давали збільшення у 160 — 200 раз.

Великий внесок в науку про мікроби вніс відомий французький вчений Луї Пастер. Одним з основоположників світової та вітчизняної мікробіології був Ілля Ілліч Мечников.

Саме ж слово «мікроб» було придумано філологом і філософом Емілем Літтре, автором фундаментального «Словника французької мови» . Саме до нього звернувся французький вчений Шарль Седійо і попросив Еміля Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмам. Літтре знайшов відмінне слово «мікроб». Сей факт зафіксований в листі, відправленому філологом 26 лютого 1878 року.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.