19 грудня - День адвокатури України
Святкування Дня адвоката в Україні проводиться у другій декаді грудня. Офіційне свято встановлено з 2002 року. Традиції святкування Дня адвокатури включають ряд урочистих заходів і церемоній, вшанування правозахисників і адвокатів.
					В грудні 2002 року Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята - Дня адвокатури, який відзначається щорічно 19 грудня.
Відповідно до Закону України «Про адвокатуру», який був введений в дію постановою Верховної Ради від 19 грудня 1992 року, Адвокатура України - це добровільне професійне громадське об’єднання, покликане сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу.
Свято встановлено, щоб відзначити велике суспільне значення цього правозахисного інституту в Україні. Ефективність діяльності адвокатури є показником рівня демократії в державі, його політичної та економічної стабільності.
Останні новини Чернігівщини
Пошкодження майна в громадському транспорті: звернення до пасажирів 16:09
Шановні громадяни — користувачі громадського транспорту!
Осінній марафон олімпіадних змагань на Чернігівщині 15:48
Осінь на Чернігівщині традиційно щедра не лише на барви, а й на здобутки юних інтелектуалів. Перші дні листопада 2025 року об’єднали сотні талановитих, допитливих і цілеспрямованих здобувачів освіти області на І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, французької мови та інформатики – предметів, які поєднують логіку, креативність, аналітику й натхнення до пізнання.
Про створення системи державного нагляду за актами органів місцевого самоврядування – на Конгресових слуханнях 15:31
Понад 1700 учасників доєдналися вчора до Конгресових слухань. Чернігівщина – онлайн.
Чернігівські поліцейські спільно з СБУ перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 14:23
Правоохоронці викрили 36-річного жителя Чернігова, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
На Чернігівщині з робочим візитом – нова представниця УВКБ ООН в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт 13:42
Представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт зустрілася з командою Чернігівської ОВА. Насамперед начальник ОВА В’ячеслав Чаус подякував за всю допомогу від організації.