Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 жовтня, 10:42:35

16 грудня - "Бостонське чаювання" - американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай

16.12.2017   08:12Агенцiя

У 1698 році англійський парламент дав Англійської Ост-Індської компанії монополію на постачання чаю до Великобританії. Для придушення конкуренції в північноамериканських колоніях Парламент в 1721 році видав закон, що пропонує закуповувати чай тільки у Великобританії. Однак через високі податки і мита населенню стало вигідніше купувати контрабандний чай, який податками не обкладався.

У 1773 році британський уряд видало «Чайний закон», що дозволив Ост-Індійській компанії напряму продавати чай в північноамериканських колоніях за ціною вдвічі нижчою, ніж раніше, а також дешевше, ніж у Великобританії і у будь-яких місцевих чайних торговців і контрабандистів.

Багатьох колоністів новий закон обурив. У Бостоні розцінили вибіркову скасування податків на чай як чергову спробу Великобританії зупинити рух за незалежність у колоніях.

Семюел Адамс — лідер американської революційної угруповання «Сини свободи» і його сподвижники закликали вантажоодержувачів і посередників чаю Ост-Індійської компанії припинити свою діяльність. Склади, лавки і навіть вдома не побажали підтримати заколот піддавалися погромам.

В кінці 1773 року в Бостонську гавань прийшов перший корабель з чаєм Ост-Індійської компанії — «Дартмут». Відбувся конфлікт між портовою адміністрацією та «Синами свободи». Революціонери швидко зібрали кілька мітингів, на яких люди вимагали, щоб чай був знищений.

Власник та капітан «Дартмута» пообіцяли повернути чай у Великобританію. Однак губернатор Бостона наказав заблокувати гавань і не допустити відбуття нерозвантажений кораблів.

16 грудня 1773 капітан Роч просив губернатора Хадчінсона дозволити кораблям відпливати без розвантаження, але отримав відмову . Незабаром група «Синів свободи», одягнена в національні костюми індіанців і озброєна сокирами та киями, проникла на борт «Дартмута» і приставших кораблів «Елеанор» і «Бівера», швидко спустошила трюми і викинула за борт близько 45 тонн чаю.

Ця подія увійшла в історію як «Бостонське чаювання», яке стало одним із каталізаторів Війни за незалежність США, показавши прагнення народу тринадцяти колоній здобути незалежність.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівським волонтерам вручили обласні відзнаки

Чернігівським волонтерам вручили обласні відзнаки 10:34

5 жовтня, відбулася зустріч із представниками волонтерського руху Чернігівщини, які з перших днів війни об’єдналися, щоб допомогти мешканцям обласного центру та його мужнім захисникам під час активних бойових дій.

Військовослужбовця РФ судитимуть за жорстоке поводження з жителем с. Лукашівка

Військовослужбовця РФ судитимуть за жорстоке поводження з жителем с. Лукашівка 10:27

Чернігівською обласною прокуратурою в порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця збройних сил Російської Федерації.

Службова недбалість посадовця призвела до збитків майже на півмільйона гривень

Службова недбалість посадовця призвела до збитків майже на півмільйона гривень 10:23

Новгород-Сіверською окружною прокуратурою за оперативного супроводження УСР в Чернігівській області ДСР НП України направлено до суду обвинувальний акт стосовно службової особи одного з органів виконавчої влади Чернігівської області, яким допущено неналежне виконання посадових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Вилучено наркотики та психотропи на півтора мільйона гривень – на Чернігівщині затримано гуртового наркодилера

Вилучено наркотики та психотропи на півтора мільйона гривень – на Чернігівщині затримано гуртового наркодилера 10:20

Встановлено, що житель одного із сіл Чернігівщини займався збутом наркотичних засобів і психотропних речовин.

Представники ООН-Хабітат вивчають можливості як допомогти Чернігову з відновленням

Представники ООН-Хабітат вивчають можливості як допомогти Чернігову з відновленням 10:16

Допомогти Чернігову. Наше місто 5 жовтня відвідала делегація, яка представляє Програму ООН з населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини