Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:51:18

Промисловий туризм в Україні: 6 унікальних об’єктів, які варто побачити

17.09.2017   12:25Агенцiя

Промисловий туризм – це не класичний напрямок туризму, до якого ми звикли. Це пошук та дослідження туристами фабрик, заводів, закинутих промислових об’єктів.

Головною метою промислового туризму є пошук нових вражень. З кожним роком  такий вид подорожі в Україні  набирає популярності, хоча є одним з наймолодших напрямків туризму.

Промисловий туризм у Кривому Розі: кар’єр ПівдГЗК

Кривий Ріг – це центр промислового туризму. Надзвичайно цікавим місцем у вашій подорожі стане відвідування кар’єру Південного гірничо-збагачувального комбінату із видобутку залізної руди. Він є найглибшим не тільки в Україні, а й одним із найбільших у Європі. Важко уявити, що це створила людина. Розміри вражають: довжина складає 3 км, ширина сягає 2,6 км, глибина – 339 м, а площа всього кар’єру становить 570 га. Можна відвідати у складі екскурсії місто, основною родзинкою якої є кар’єр.



Джерело фото: cityblog.com.ua, автор Rostislove Sergiychuk. Музей «ПівдГЗК»

Де знаходиться: у Кривому Розі, ПАТ «ПівдГЗК».
Коли: екскурсії проводяться по суботах. Сам музей працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:45.
Вартість: 100 грн з людини для групи 8 чоловік (входить транспорт та послуги гіда).

Можна потрапити на оглядовий майданчик і самостійно. Для цього необхідно написати листа на імя генерального директора ПАТ «ПівдГЗК» із зазначенням дати та часу відвідування. Вхід безкоштовний.

Джерело фото: invtur.com.ua, автор – Dvorchuk Eduard.

Interpipe у Дніпропетровську

Цікавим пунктом вашого промислового туру будуть відвідини заводу Interpipe уДніпропетровську. Це металургійний електросталеплавильний завод, на якому використовується найсучасніше обладнання. На побудову об’єкта було використано 700 млн доларів. Для власників завод – це ціле мистецтво, тому Interpipe Сталь також знаменитий своїми арт-об’єктами, автором яких є данський митець Олафур Еліассон.

Источник фото: interpipe.biz.

Найвідомішими з них є «Дніпропетровський схід» – штучне сонце, яке підняте над рівнем землі на 60 м, та «Твій вогняний візерунок» –  величезні малюнки на фасаді заводу. Заслуговує на увагу і «Тунель часу», який знаходиться одразу на в’їзді.

Де знаходиться: у місті Дніпропетровськ, вул. Дніпросталівська, 4.
Коли: екскурсії проводяться безкоштовно, записатися можна за телефоном  (056) 736-86-06, треба дочекатися наповнення групи.
Вартість: безкоштовно. З організацією транспорту: 30 грн.



Джерело фото: interpipe.biz.

Фабрика  ROSHEN

Мабуть, немає ні дорослого, ні малого, який би не любив солодощі. Але ж цікаво знати, де і як їх виробляють. Побачити це на власні очі пропонуємо на фабриці ROSHEN – одному з найбільших кондитерських виробництв в Україні.



Джерело фото: roshen.com.

Близько 320 різних солодощів представлено для огляду відвідувачів: шоколадки, цукерки, карамель, вафлі, рулети, торти. Як подарунок під час екскурсії можна отримати солодкий сюрприз. Відвідати фабрику можна в Києві, Вінниці та Кременчуці.



Джерело фото: roshen.com.

Де знаходиться:

    Київ, проспект Науки, 1.
    Вінниця, вул. Гліба Успенського, 8.
    Кременчук, вул. Жовтнева, 57.

Коли:

    вівторок–субота, з 9:30 до 17:40 у Києві;
    вівторок–неділя, з 9:00 до 16:50 у Вінниці;
    понеділок–п’ятниця, з 9:00 до 16:00 у Кременчуці.

Записатися на екскурсію можна на офіційному сайті фабрики.
Вартість: безкоштовно. Екскурсії проводяться тільки для дітей віком від 8 до 14 років.



Джерело фото: elektraua.livejournal.com. Фабрика «Рошен» у Вінниці.

Одеський морський порт

Це найбільший морський порт в Україні, унікальний за своїм масштабом. Він є торговельною артерією країни, пропускна здатність якої складає 40 млн тонн.



Джерело фото: port.odessa.ua.

Порт в Одесі – це як міні-місто у великому мегаполісі, має окремий морський вокзал, арт-галерею, музей просто неба, церкву святого Миколая, яхтовий комплекс, готель і, власне, сам порт із спеціалізованою технікою.

Де знаходиться: Одеса, площа Митна, 1.
Коли: з 9:00 до 17:00, крім суботи і неділі.
Вартість: 130 грн на одного для групи з 15 чоловік.



Джерело фото: port.odessa.ua.

Поїздка до Чорнобиля

Чорнобиль – зона відчуження із 1986 року через жахливу аварію на ЧАЕС. З кожним роком все більше і більше приваблює туристів.



Джерело фото: ulisse.sissa.it. Вид з аероекскурсії.

Тут можна глянути на:

    мертве місто Прип’ять, яке нагадує привид;
    місто Чорнобиль, зокрема пам’ятник рятувальникам аварії «Тим, хто врятував світ»;
    покинуті села зони;
    дезактивований рудий ліс;
    радіолокаційну станцію «Дуга», яка пропрацювала більше року, а зараз є улюбленим об’єктом сталкерів;

Якщо вас це зацікавило, то замовити екскурсію варто мінімум за тиждень до запланованої подорожі, бо потрібно мати дозвіл на відвідування зони відчуження.

Де знаходиться: Чорнобильська зона.
Коли: будь-який день.
Вартість: від 800 гривень, в залежності від часу, дня тижня та громадянства.



Джерело фото: anton-petrus.livejournal.com. Місто Прип’ять.

Теребле-Ріцька ГЕС у Закарпатті

Унікальність Теребле-Ріцької гідроелектростанції полягає в тому, що вона збудована одразу на двох річках, а саме на р. Теребля та Ріка, такого нема ніде у світі. Перепад висот між річками становить 210 м. Для інженерів було дуже складно продумати проект ГЕС в горах. На р. Тереблі створено греблю, яка утворила водосховище. І вже із Вільшанського водосховища по тунелю через гори вода потрапляє до електростанції в сусідній долині. На електростанції є музей, де представлені матеріали з вироблення електроенергії.

Вільшанське водосховище виконує регулюючу функцію. У народі цей об’єкт називають Карпатським морем.



Джерело фото: trvua.esy.es.

Де знаходиться: у Закарпатській області, між Міжгір’ям та Хустом, у селі Вільшани Хустського району.
Вартість: часто входить до складу збірних екскурсій.

Наважтеся на пригоди! Чудових подорожей та моря нових вражень!

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.