Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 вересня, 14:25:43

Завершила роботу літня школа для обдарованих дітей. ВІДЕО

12.07.2017   11:42Агенцiя

За декілька годин 15-річний Руслан Кожуховський із Сосниці переосмислив своє місце у світі: хлопець вирішив не їхати з України у пошуках кращого життя, а робити його кращим на своїй землі. Він — один із лідерів, і, як їх називають тут, в обласній літній школі, провідників національної ідеї — не зважаючи на свій вік.

Артем Дейкало, учасник обласної літньої школи для обдарованих дітей: «Ми бачили те, що бачить не кожен». Руслан Кожуховський, учасник обласної літньої школи для обдарованих дітей: «Зараз я сумую, що я поїду додому, і я… сумую просто, бо я тут пережив таке…»

Таке — це зміну в обласній літній школі для обдарованих дітей в таборі «Юний турист» в Количівці. Ці діти трохи по-хорошому «схиблені» на ідеї «вічного руху» — навіть влітку, коли абсолютна більшість їх однолітків б’ють заслужені протягом навчального року байдики, вони кудись їдуть, щось вивчають, пишуть якісь проекти… І навіть переосмислюють життя — в 13-16 років. Артем Дейкало: «Тут є те, що мені подобається, — кожен день насичений, кожен день я зайнятий».

Літня школа працює вже третій рік. 1-ша зміна — мовна школа, 2-га — школа національно-патріотичного виховання для  40-ка учнів з усієї області з 7-го по 11-й клас, які найкраще навчалися і перемагали в різних змаганнях. Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Тут лідери, ми називаємо їх «провідниками національної ідеї». Вони завоювали це право бути тут, дехто вже втретє і бореться за це право — значить, ми на правильному шляху».

Діти кажуть, вільного часу у них було тільки на поспати вночі, на що анітрохи не нарікають — впродовж зміни вони об’їздили мало не всю область, кажуть, бачили місця, про які раніше навіть не здогадувались, про ці подорожі зняли 7-хвилинний фільм. У літній школі освоювали свої перші професії — істориків та екскурсоводів, фотографів і журналістів, і захищали проекти. Надія Чучвага, учасниця обласної літньої школи для обдарованих дітей: «Приїздила до нас людина з центру зайнятості, яка навчала, що в життя зараз потрібно не помилитись, зробити правильний крок і обрати ту професію, яка буде супроводжувати все життя».

«Мало не помилився», — каже 15-річний Руслан Кожуховський із Сосниці, у якого пару разів та виникали думки поїхати з України: «Приїздили батьки загиблих АТОвців. Вони нас надихали. У мене були плани поїхати з України. Але після цього я вирішив залишатись. Я хочу вступати в Одесу, в університет для офіцерів». Надія Чучвага: «Дуже багато людей приїздило з АТО, які відкрили нам новий світ, вони нас навчали цінувати і любити кожну хвилину життя».

Наступного року організатори літньої школи хочуть її збільшити, аби в країні виростало більше лідерів. Микола Конопацький: «Ми бачимо, що однієї зміни національно-патріотичного виховання мало. Будемо вносити зміни на сесію обласної ради, просити депутатів на наступний рік трохи збільшити фінансування, щоб більша кількість дітей була охоплена. І будемо зміцнювати навчально-матеріальну базу, бо діти просять криті спортмайданчики і пляж».


Останні новини Чернігівщини

Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16

З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53

Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)

Вирубка дерев через службову недбалість – засуджено майстра лісу

Вирубка дерев через службову недбалість – засуджено майстра лісу 11:50

За публічного обвинувачення прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури визнано винним майстра лісу підприємства лісокористувача, що входить до сфери управління ДП «Ліси України» у службовій недбалості, яка завдала істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 367 КК України).

Підтримуємо український бізнес разом з Червоним Хрестом

Підтримуємо український бізнес разом з Червоним Хрестом 11:37

Кожен підприємець на старті потребує підтримки та порад від досвідчених фахівців. Вчора під час онлайн-заходу для учасників програми REDpreneurUA консультації надавала фахівець Чернігівського регіонального офісу підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини