Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 січня, 19:02:05

26 травня - Свято зозулі (кумління)

26.05.2017   08:44Агенцiя

В останню неділю травня, слов'яни відзначають свято Зозуленька. Основна риса цього свята — встановлення духовного зв'язку між дівчатами, ще не мали дітей, для взаємної допомоги і підтримки.

Молоді люди, в основному дівчата, збиралися в лісі на галявині, водили хороводи, співали веселі пісні про весну і Живу (зозуля являє собою сполучну ланку між Живий і молодими дівчатами), стрибали через ритуальний багаття і влаштовували невелике символичное бенкет.

У це свято, єдиний раз у році, можна було покумився, тобто приєднатися душею з будь-яким близькою людиною. Для цього потрібно було поцілуватися через березовий вінок (береза ??- символ любові і чистоти у слов'ян) і вимовити такі слова:

Кумісь, кумісь, рідна, рідна, у нас на двох — загальна життя. Ні радість, ні сльози, ні слово, ні випадок — нас не розлучать.

Потім, необхідно було обмінятися чимось на пам'ять. При цьому дівчина, вбрана Живий, тримала в руках фігуру Зозуленька: вірили, що лісова птах почує клятву і передасть її Живе.

У різних частинах слов'янської Русі свято мав власні ритуали та звичаї, але загальною для всіх залишалася ідея кумління.

Останні новини Чернігівщини

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками 17:28

Водій автомобіля «Богдан» створив аварійну ситуацію, через що сталося зіткнення з «ВАЗом» на зустрічній смузі руху та «Рено Логан», який перебував на стоянці.

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів 16:57

23 січня, за ініціативи голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі ФПО) Ігоря Москаленко в залі засідань Президії ФПО відбулася нарада.

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини