Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 05:13:13

26 травня - Свято зозулі (кумління)

26.05.2017   08:44Агенцiя

В останню неділю травня, слов'яни відзначають свято Зозуленька. Основна риса цього свята — встановлення духовного зв'язку між дівчатами, ще не мали дітей, для взаємної допомоги і підтримки.

Молоді люди, в основному дівчата, збиралися в лісі на галявині, водили хороводи, співали веселі пісні про весну і Живу (зозуля являє собою сполучну ланку між Живий і молодими дівчатами), стрибали через ритуальний багаття і влаштовували невелике символичное бенкет.

У це свято, єдиний раз у році, можна було покумився, тобто приєднатися душею з будь-яким близькою людиною. Для цього потрібно було поцілуватися через березовий вінок (береза ??- символ любові і чистоти у слов'ян) і вимовити такі слова:

Кумісь, кумісь, рідна, рідна, у нас на двох — загальна життя. Ні радість, ні сльози, ні слово, ні випадок — нас не розлучать.

Потім, необхідно було обмінятися чимось на пам'ять. При цьому дівчина, вбрана Живий, тримала в руках фігуру Зозуленька: вірили, що лісова птах почує клятву і передасть її Живе.

У різних частинах слов'янської Русі свято мав власні ритуали та звичаї, але загальною для всіх залишалася ідея кумління.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ