Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 19:32:32

6 березня - Міжнародний день зубного лікаря

06.03.2017   07:40Агенцiя

Небагатьом вдається уникнути проблем хворих зубів, ясен, неправильного прикусу. Кожному з нас принаймні раз у житті доводилося потрапити на прийом до зубного лікаря.

На щастя, наука і технологія розвиваються з такою стрімкою швидкістю, що за останні кілька десятків років похід до стоматолога стає все менше і менше схожим на середньовічну екзекуцію.

6 березня в багатьох країнах відзначається професійне свято зубного лікаря — Міжнародний день зубного лікаря (International Dentist Day). Цю дату обрали, орієнтуючись на події далекого минулого. Справа в тому, що в кінці XVIII століття, а саме - в 1790 році в цей день на світ з'явилося відоме знаряддя «зубних тортур» - бор-машина. Авторами диво-пристрою виступили Джон Грінвуд - вашингтонський дантист, і особистий стоматолог самого президента сполучених Штатів Джорджа Вашингтона.

Перший стоматологічний бор являв собою важку бормашину з ножним приводом, але це не завадило Грінвуд виготовити для Вашингтона чотири зубних протези.

І тільки через століття, у 1907 році, з'явилася електрична бормашина. Серед «зубних» нововведень — винахід тюбика для зубної пасти доктором Вашингтоном Шеффілдом, випуск першої в світі зубної щітки з штучним синтетичним нейлоновим волокном замість натуральної щетини.

Міжнародний день зубного лікаря спочатку відзначався лише в США, маючи статус національного професійного свята. Але з роками традиція вітати зубних лікарів у цей день перекинулася далеко за межі Північної Америки.

Обов’язковими заходами в цей день вважаються лекції та просвітницька робота про необхідність регулярного і ретельного догляду за зубами. Особлива увага приділяється профілактиці дитячого карієсу.

Як відомо, 9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога, який традиційно збігається з днем пам'яті святої Аполлонії.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини