Популярні, але не ефективні здорові звички
Сучасне суспільство всіляко намагається виробляти "здорові звички", які здатні зміцнити організм і поліпшити самопочуття.

Безумовно, багато з таких звичок дійсно корисні, але деякі з них, які є популярними, не лише не ефективні, але і можуть бути шкідливими.
1. Свіжий сік
Існує думка, що свіжовичавлений сік дуже корисний для організму і це дійсно так до певної міри. Проте в чистому вигляді напій містить значну кількість цукру. Більш корисно буде з'їсти цілий фрукт, оскільки там є клітковина, яка сприяє правильному засвоєнню їжі.
2. Робота стоячи
Ще одна популярна помилка, що робота за стоячим столом має безліч переваг для здоров'я. Проте з наукової точки зору факт того, що від стоячої роботи є користь для фігури або організму, не підтверджений. Інколи внаслідок такої "здорової звички" у людини може розвинутися варикозне розширення вен.
3. Вітаміни і мультивітаміни
Багато хто звик вживати вітаміни, щоб зміцнити свій організм, проте дослідження показують, що останній отримує потрібні речовини зі звичайних продуктів. Досить включати в раціон рибу, яйця, фрукти і інші продукти, що містять корисні речовини. Крім того, переносимість окремих вітамінів у кожного різна і самовільно регулярно вживати такі препарати часто навіть небезпечно.
4. Відмова від жовтка
Йдеться про яйце, коли багато хто з'їдає тільки білок, оскільки жовток вважають шкідливим. Як правило, холестерин, що міститься в жовтках, не впливає на рівень цієї органічної сполуки у вашій крові, тільки якщо у людини не спостерігається яких-небудь серйозних захворювань серця.
5. Відмова від жирів
Відмовляючись від жирів слід пам'ятати, що причиною ожиріння є переїдання. Сам по собі жир досить корисний і навіть потрібний, чого не можна сказати про рафінований цукор, наприклад. Солодкий знежирений йогурт принесе значно менше користі, ніж морська риба, що містить ненасичені жири.
6. Страх "хрускотіти" кісточками пальців
До недавніх пір вважалося, що якщо "хрускотіти" суглобами, то це поганий знак, який в майбутньому може призвести до проблем. Проте дослідники з канадського Університету Альберта запевняють, що цей звук обумовлений речовинами, які стискаються і надають еластичності суглобам. Вчені вважають, що чим голосніше тріщать при стискуванні пальці, тим більше там "змащуючих речовин", а шансів зіткнутися з артритом навпаки менше.
7. Відмова від мікрохвильових печей
Є поширена думка, що мікрохвильові печі вбивають в продуктах поживні речовини, але представники Гарвардського університету вважають інакше. По факту, мікрохвильова піч задіює енергію хвиль, щоб змусити молекули їжі коливатися швидше, нарощуючи енергію у вигляді тепла. Безумовно, частина поживних речовин при цьому розпадається, проте обумовлено це процесом нагрівання, а не методом. Неважливо, використовується при цьому мікрохвильова або газова піч.
8. Дезинфікуючі засоби для рук
Норовирус і C. difficile, які являються двома найбільш поширеними вірусами, демонструють стійкість до дезинфікуючого гелю. Очевидно, що немає ніякого сенсу кожного разу поливати руки не дуже корисною хімією, яка, до того ж, в даному випадку неефективна. Досить просто мити руки зі звичайним милом.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.